Fatura, KYK’daki rezaleti duyuran öğrenciye kesildi!

Artvin KYK Kız Öğrenci yurdunun 500 kişi kapasiteli olduğun ancak 650 kayıt yapıldığı iddia ediliyor.

Artvin’in Çoruh ilçesinde Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) yurdunda kalan öğrencilerin bodrum katında kaldığı ve yer yataklarında yattığını gösteren görüntüler kamuoyunda büyük tepki çekti. Yurt yönetimi ise çareyi rezaleti duyuran öğrenci yurttan uzaklaştırmakta buldu.

Eğitim sistemi tel tel dökülüyor. Sadece okullarda değil, yurtlarda da sorunlar çığ gibi. Kapasite yetersizliği ve yaşam koşulları öğrencilerin tepkisine neden olan Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun (KYK) Artvin’deki yurduna fazladan 150 öğrenci alındı. Oda ve yatak sayısı yeterli olmadığı için öğrenciler için mescide, bodrum kata ve spor salonuna yataklar yerleştirildi. Yurttaki bir öğrenci yer yataklarının görüntüleyerek sosyal medyada paylaştı. Yurt yönetimi soruna çözüm bulmak yerine skandalı duyuran öğrenciyi yurttan uzaklaştırdı.

OLAYIN ÜZERİ KAPATILIYOR

CHP Gençlik Kolları Başkanı Emre Yılmaz’ın açıklamalarına göre 500 kişilik yurda 650 öğrenci alındı. T24’e konuşan Yılmaz, Bodrum katındaki 150 öğrencinin zor şartlar altında camları kırık bir odada kaldığını anlattı. Öğrencilerin haftalık 60 Lira verdiğini ek olarak kendilerinden yemek parası da alındığını kaydeden Yılmaz, görüntüleri ortaya çıkartan öğrencinin hakkında soruşturma açıldığını belirtti.

O KIZLARLA KONUŞMAYIN!

Vali denetime gelmeden önce yurt yönetiminin yatakları kaldırdığını, vali gittikten sonra ise tekrar eski yerine koyduğunu belirten Yılmaz, yurt müdürünün öğrencilere “Fotoğrafları dışarıya sızdıran kızlarla konuşmayın.” dediğini aktardı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin