Yandaş türkücü, İbrahim Kalın’dan Erkan Oğur adına özür diledi

Kuzguncuk’ta sudan ucuz fiyata kiraladığı araziye kaçak pergola inşa eden 4 maaşlı Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’u savunan türkücü Şükriye Tutkun, bu kez de Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’dan Erkan Oğur adına özür diledi.

AKP iktidarına yakınlığıyla bilinen Şükriye Tutkun, İbrahim Kalın’ın türküsüne eşlik eden Erkan Oğur’un tepkilerle ilgili açıklaması nedeniyle Kalın’dan özür diledi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’a ‘Hiç Oldum’ türküsünde kopuz çalarak eşlik ettiği için eleştirilen müzisyen Erkan Oğur dün yaptığı açıklamada “İçimin bir köşesi cız etmişti, benim ne işim var diye. Belki benim de hatam olmuş olabilir, böyle bir şeyi kabul etmek” dedi.

Şükriye Tutkun ise bugün Erkan Oğur’un açıklamasına sosyal medya hesabından şu tepkiyi gösterdi:

– @ikalin1 bey, politik görüşüne bakmaksızın sanatçı kişiliğinden dolayı @erkanogurresmi ile çalışabilecek kadar müziksever, ama müziğin evrensel olduğunu savunan solcu dostlarımız, sırf politik görüşü sebebiyle kendi ülkesinin müzik insanına kıyabiliyor. Müzik hani evrenseldi?

– İçim cız ederek yer aldım” Devletle ilgili görevine saygınız olmayabilir, akademik kariyerine de, ama bir müzisyenin bir müzisyene bu şekilde yanıt vermesi çok kırıcı. Halk müziğine gönül vermiş bir müzisyen olarak bu davranıştan ötürü @ikalin1’dan ben özür diliyorum.

Erkan Oğur, gelen eleştirilerle ilgili, “İçimin bir köşesi cız etmişti, benim ne işim var diye. Belki benim de hatam olmuş olabilir, böyle bir şeyi kabul etmek. Ben sadece müzik tarafına baktığım için çalmakta pek sorun görmedim. İnsanlar başka taraflara çektiler. Beni tanımadıkları için. Ben bugünkü iktidarı, hükümeti politikaları nedeniyle tasvip eden biri değilim. Benim Saray ve kendi menfaati için müzik yapan birisi olduğumu ifade edenler oldu. Tersine Saray’ın verdiği ödülü kabul etmemiştim. Cumhurbaşkanı Müzik Ödülü’nü kabul etmemiştim” ifadelerini kullanmıştı.

‘FAHRETTİN ALTUN KENDİ ÇÖPÜNÜ KENDİ ATIYOR, DAHA NE İSTİYORSUNUZ’

Tutkun, daha önce de Fahrettin Altun hakkındaki eleştirilere tepki göstermişti.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un Boğaziçi Öngörünüm Bölgesi’nde yer alan Kuzguncuk’ta kiraladığı araziye yol, şömine ve çardak gibi peyzaj düzenlemesi yaptırdığı ortaya çıkmıştı. Yapının ortaya çıkması ve İBB tarafından yıkılması ardından Altun’un Kuzguncuk’taki ‘komşu’su olduğu belirtilen Şükriye Tutkun, “Fahrettin bey şunu yapıyor bunu yapıyor dedikleri adamın çocuğu devletin okuluna gidiyor. Ben görüyorum burada, çocuklarıyla selamlaşıyoruz, kendi çöpünü kendileri atıyorlar. Böyle bir hayatı seçmiş adam, daha ne istiyorsunuz ki. Fahrettin beyin suçu herkesin içinde bir mahallede oturmak istemek mi?”

 

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin