Ey kavmim…

YORUM | ALPER ENDER FIRAT

Ahmet Altan’a saygıyla…

Ey kavmim…

Sen ki peygamberlerini bile dinlemedin beni hiç dinlemezsin… Dönüp de bakmazsın ölülerine. Lut kavminden de değilsin sen, hazdan olmayacak mahvın. Acıyla karıldı harcın ama acıya da yabancısın.

Ağıtları sen yakarsın ama kendi kulakların duymaz kendi ağıdını, Bir koyun sürüsünden çalar gibi çalarlar insanlarını ve sen bir koyun sürüsü gibi bakarsın çalınanlarına.

Tanrı’ya yakarır ama firavunlara taparsın. Musa(a.s) Kızıldeniz’i açsa önünde, sen o denizden geçmezsin.

Ey kavmim…

Sen ki peygamberlerini bile dinlemedin beni hiç dinlemezsin. Korkarsın kendinden olmayan herkesten. Ve sen kendinden bile korkarsın. Hazreti İbrahim(a.s) olsan, sana gönderilen kurbanı sen pazarda satarsın. Hazreti İsa’yı gözünün önünde çarmıha gerseler, sen başka şeylere ağlarsın. Zebur’u, Tevrat’ı, İncil’i, Kuran’ı bilirsin. Hazreti Davud için üzülür ama Golyat’ı tutarsın.

Ey kavmim.. Seni evlat acısı uyandırmadı ben hiç uyandıramam.

Çocuklarını öldürenleri derdest ettiler de sen katillerin tarafını tuttun, Seni Kızıldeniz’den çıkartanları taşlayıp suda gark edenlere ağıtlar yaktın. Mallarını çalan hırsızlara methü senalar dizip, seni hırsızdan koruyanları zindanlarda çürüttün. Seni evlat acısı uyandırmadı can acısı da uyandırmaz.

Ey Kavmim.. Sen ki yol göstericilerini dinlemedin beni hiç dinlemezsin. … Dilin Peygamberi(asm) söyler ama Şikecileri, yolsuzları, katilleri, işkencecileri korur sadece hakkı söyleyenleri yurdundan kovarsın. Hırsızınla iş tutar senin hakkını savunanları Meriç’te boğarsın.

Ey Kavmim.. Sen ne akıllanmaz, uslanmaz, ders almazsın. Hep birlikten beraberlikten bahseder kendinden olmayanı arana almazsın. Kendinden başka kimsenin acısına acı diye bakmazsın, sadece kendine ağıt yakarsın. Bu yüzdendir acı gelip hep seni bulur çünkü sen başkasına acı diye bakmazsın.

Ey kavmim.. Kurtlar yine etrafta dolanıyor. Bir koyun sürüsünden çalar gibi çalacaklar insanlarını ve sen bir koyun sürüsü gibi çalınanlara yine bakacaksın. Sana, yana yakıla kurtları, katilleri anlatanları tekme tokat ile kovarsın.. Seni evlat acısı uyandırmadı can acısı da uyandırmaz..

Ey kavmim yoruldum artık. Sana söz söylemekten, seni ikaz etmekten, seni uçuruma karşı uyarmaktan, seni kendine getirmeye çalışmaktan…

Tekmelerin artık canımı acıtıyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin