Esra Terzioğlu: Prosedürlerinizle eşimin canına kast etmeyin!

21 aydır tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevi’nde mide kanseri olan yönetmen Fatih Terzioğlu’nun 1 yıllık ömrü kalmasına rağmen Sağlık Kurulu raporu verilmediği için hastanede ölüme terk edildi.

1 yıllık ömrü kalan eşi Fatih Terzioğlu’na sağlık kurulu raporu almak için uğraşan eşi Esra Terzioğlu’nun çalmadığı kapı kalmadı.

Kanser olan eşinin hayatını kurtarmak için çırpınan Esra Terzioğlu, ‘‘Esra Terzioğlu Sağlık Bakanlığı’ndan aradılar. Sağlık Kurulu’ndan eşim hakkında bilgi almak dışında bir şey yapamayacaklarını söylediler. Kurulun vereceği raporun hızla cezaevine ulaştırılması gerek dediğimde, bu bizimle ilgili değil Adalet Bakanlığı’nın işi dediler. Soruyorum şimdi, sorumlu kim?’’ ifadelerini kullandı.


Twitter hesabından paylaşımda bulunan iki çocuk annesi Esra Terzioğlu, ‘‘Sağlık Kurulu bana 15-20 gün dedi bugün! Bu eşim için çok uzun bir süre! Ne dahiliye ne onkoloji ilgilenmiyor. Esimin zatürresi de varmış. Enfeksiyon çok yüksek. Dahiliye bu adamla bizim işimiz kalmadı diyerek onkolojiye gönderiyor. Ne olur sesimi duyurmama yardımcı olun, lütfen. Eşim inşallah pazartesi günü sağlık kuruluna çıkacak. İşlemlerin sürmesi 15-20 gün sürer dedi kuruldaki doktor. Bu süre eşim gibi ciddi hasta olan bir insan için çok uzun. Tüm yetkililere sesleniyorum. Prosedürlerinizle eşimin canına kast etmeyin!’’ diyerek yetkililerden yardım istedi.


15 DUA MESAJINA 6 YIL 3 AY!
Tutuklu bulunduğu tek kişilik hücresinde yaklaşkı 45 gündür sürekli kusan ve hayati fonksiyonlarını neredeyse tamamen kaybeden yönetmen Fatih Terzioğlu, skandalın sosyal medyada gündeme gelmesi üzerine geçtiğimiz hafta apar topar hastaneye kaldırılmıştı.

Yapılan test ve çekilen MR’ların sonuçlarına göre Terzioğlu’nun midesinde tümör vardı, kanser olmuştu. Fatih Terzioğlu’nun tedavisi için acilen tahliye edilmesi gerekiyor. Fatih Terzioğlu, telefonuna gelen 15 dua mesajı nedeniyle 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin