“Eşim THY’den ücret almıyor” demişti; Fatmanur Altun’un aldığı maaşlar ortaya çıktı

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, geçen hafta yüzde 10’u Katarlılara satılan Borsa İstanbul A.Ş yönetim kurulunun kendilerine tanıdığı sınırsız haklara dikkat çekerek, Fahrettin Altun ve eşinin “beş maaş” aldıklarını ifade etmişti. Altun ise yayınladığı bir mesajla bu iddiaları yalanlamıştı.

Fahrettin Altun, “Eşim sadece Marmara Üniveristesi’nden maaş alıyor. THY yönetim kurulu üyeliğinden herhangi bir ücret almıyor” iddiasında bulunmasının ardından yönetim kurulu faaliyet raporunda Fatmanur Altun’un ücret aldığı ortaya çıktı.

Cumhuriyet’in haberine göre, THY’nin 1 Ocak-31 Aralık dönemine ilişkin yönetim kurulu faaliyet raporunun ‘Mali Haklar’ bölümünde Fatmanur Altun’un da aralarında bulunduğu icra ve yönetim kurulu üyelerine ödeme yapıldığı ifade edildi. Raporda söz konusu üyelere huzur hakkı yerine ikramiye ödendiği ifade edilirken, toplam ücretin 25 milyon 224 bin 200 TL olduğu belirtildi.

Altun, eşi Fatmanur Altun’un maaşı hakkında yaptığı açıklamada, “Eşim de sadece Marmara Üniversitesi’nden ücret alıyor. THY Yönetim Kurulu Üyeliği’nden herhangi bir cüret almıyor. Bunu aylar önce ilan etti ama yine devam ettiler yalana. Şahsıma ve aileme karşı yürütülen ve neredeyse her ay yeni yalanlarla hortlatılan itibarsızlaştırma kampanyası bizi yolumuzdan alıkoyamayacak. Biz bu yola, bu davaya baş koyduk. Bu yalanlar kanımıza dokunsa da bizi kamçılıyor” demişti.

Raporda ücretlendirmeye yönelik madde şöyle:

“İcra Kurulu ve Yönetim Kurulu üyelerine net ücret üzerinden ödeme yapılmaktadır. İkramiye ödenmekte ancak huzur hakkı verilmemektedir. Ayrıca her üç ayda bir aylık net ücretleri tutarında brüt ikramiye ödenmektedir. 2019 yılında Ortaklığımız, THY Teknik A.Ş. ve THY Uçuş Eğitim ve Havalimanı İşletme A.Ş. Yönetim Kurulu üyeleri, Genel Müdür ve Genel Müdür Yardımcılarına ödenen ücret ve ikramiye dâhil tüm maddi menfaatlerin toplamı 25.224.200 TL olarak gerçekleşmiştir.”

 

1 YORUM

 1. Ya kardeşim ne kadar kötü kalpli insanlarsınız siz!

  Adam açıklıyor işte: “iki yerden maaş almıyoruz”…

  Maaş farklı, ücret farklı, ikramiye farklı, destek farklı, burs farklı, hediye farklı, huzur hakkı farklı, huzurlu Fahriye farklı herhalde di mi?

  Hani Türkçesi yetmezse “urgent” var, “salary”var, “wage” var…

  Hani daha yetmezse “elden almıyoruz; bankaya yatıyor”, “biz almıyoruz; onlar veriyor”, “biz almıyoruz, bizim Hakkı abi alıyor” var…

  Hem de almadığı ikinci maaşla tasadduk yapacak kadar da muhsin biri. Neden sıkıştırıyorsunuz?

  Adamın hanımı da mütesettir mübarekelerden…

  Dün üç AKP milletvekilinin bedelli askerlik yaptığı dönemde milletvekili maaşlarını aldıkları gibi, sigortalarının da TBMM tarafından ödendiği çıkmıştı ortaya. Ne mübarek adamlar ki parada pulda hiç gözleri yok; üç kuruşun farkında bile değiller tabii.

  Yoksa sızılan TBMM’de milletvekillerine kumpas mı kuruldu?

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin