Eşi ve babası cezaevinde olan Halime Çalışkan balkondan düşerek hayatını kaybetti

Çanakkale’de eşi ve babası cezaevinde olan bir çocuk annesi Halime Çalışkan balkondan düşerek hayatını kaybetti.

Eşi Hidayet Çalışkan 2 ve babası ise 3,5 yıldır Çanakkale Cezaevi’nde tutuklu olan Halime Çalışkan balkondan düşerek hayatını kaybetti. Eşi KHK’lı olan Çalışkan’ın depresyon ilaçları kullandığı ve dengesini kaybettiği için balkondan düştüğü öğrenildi.

Halime Çalışkan’ın ölüm haberini HDP Milletvekili ve TBMM İnsan Hakları Komisyonu Üyesi Ömer Faruk Gergerlioğlu sosyal medya hesabından duyurdu. Gergerlioğlu, “Çanakkale’de eşi ve babası mahpus 2 yaş çocuk annesi ismi Halime olan bir kadının intihar ettiği bilgisi tarafıma ulaştı. İntihar etti veya camdan düştü, tam bilinmiyor! İnşallah bir ümitsizlik intiharı değildir, çok acı. Herkes lütfen metin olsun, göğsünüzü geniş tutun.” İfadelerini kullandı.


2 yaşındaki Zehra’nın annesiz kaldığını belirten Gergerlioğlu, giden canların geri gelmeyeceğini söyledi. Gergerlioğlu, ‘‘Hidayet Çalışkan Çanakkale cezaevinde. 2 yaşındaki kızı annesiz (Halime) kaldı. Baba cenazede kızının yanında olabilecek. Binlerce hayattan sadece biri.. Dün ise İnfaz yasası görüşmelerinde #Akp ve #MHP oyları ile siyasi mahkûm ayrımcılığı yapıldı. Giden canlar geri gelmeyecek.’’ dedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin