Esenler Otogarı Metro’nun sahibi Galip Öztürk’ten alınıp İSPARK’a devredildi

İBB meclisi toplantısında, Büyük İstanbul Otogarı’nın otopark işletmesi İSPARK’a devredildi. Otogarı 25 yıl boyunca Metro Turizm’in sahibi Galip Öztürk işletiyordu. “Cinayete azmettirmede’ hükümlü olan ve yurt dışında firarda olan Öztürk’ün işletme süresi geçtiğimiz 5 Mayıs’ta dolmuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclis toplantısında alınan kararla Bayrampaşa’daki Büyük İstanbul Otogarı’nın işletmesi 5 yıl süreyle İSPARK’a devredildi.

Karar doğrultusunda otogar bünyesinde bulunan otopark işletmesinden elde edilecek gelirin yüzde 25’i İBB’ye ödenecek, geri kalanı da İSPARK’a gidecek. Otopark 1 saat süreyle ücretsiz olacak.

Ücretsiz ulaşım kararları

İBB Meclisi ayrıca 11-14 Ağustos tarihleri arasındaki Kurban Bayramı, 30 Ağustos Zafer Bayramı, 15 Temmuz’un yıl dönümü ile 2019-2020 Eğitim Öğretim dönemi ilk günü olan 9 Eylül 2019’da kentteki toplu ulaşım hizmetinin ücretsiz verilmesi kararını oy birliğiyle kabul etti.

Karara göre İstanbulkart ücret entegrasyonuna dahil İETT, özel halk otobüsleri, metro, hafif metro, tramvay ve füniküler, metrobüs, nostaljik tramvay ve tünel, şehir hatları vapurları, özel deniz toplu ulaşım, teleferik ve Kadıköy Moda nostaljik tramvay araçları ücretsiz olacak. Ücretsiz ulaşımdan İstanbulkart’ı olmayanlar da yararlandırılacak.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin