Ergenekon sanığı emekli albay Levent Göktaş, Karsan’ın yüzde 28’ine ortak oldu

Hafif ve ağır ticari araç üretimi yapan Bursa merkezli otomotiv şirketi Karsan Otomotiv Sanayi ve Ticaret AS Stock Price (KARSAN), önemli bir sermaye değişikliğine gitti. Şirketin 7.736.700 adet payı Silcolux tarafından Ergenekon sanığı emekli albay Mustafa Levent Göktaş’a devredildi. Böylelikle Göktaş’ın şirket sermayesindeki payı yüzde 28,56’ya yükseldi.

Avukat Vural Ergül, “Ergenekon Sanıklarından Mustafa Levent Göktaş, 7.396.700 TL nominal bedel ile Karsan’a ortak olurken öz kaynak mı kullandı yoksa kredi mi bilmem? SPK layıkıyla araştırmış mıdır? Onu da bilmem…Ama billdiğim bu pay devri uluslararası sıkıntılar doğurursa benim şaşırmamayacağım… Merakım şu ki; İnan Kıraç, Silcolüx’ten, Karsan hisselerinin pay devrini niçin doğrudan kendine almadı da pay devri işlemi Mustafa Levent Göktaş adına gerçekleştirildi?” paylaşımında bulundu.

‘SPK bu devre nasıl izin verdi anlamış değilim’

Ergül ayrıca “Sermaye Piyasası Hukuku’nun ilk resmi uygulamacı hukukçu bilirkişilerindenim. Uzun yıllar borsaya kote şirketlerde yönetim kurulu başkanlığı, üyeliği, aracı kurumlarda yönetim kurulu üyeliği yaptım. Ama hala SPK uygulamasına göre bu devire nasıl olur da izin verilir anlamış değilim!” paylaşımında bulundu.

Karsan’daki sermaye değişikliğiyle ilgili benzer iddiaları gazeteci Emre Uslu da gündeme getirdi. Uslu, “Ergenekon sanığı bir avukat nasıl oluyor da Karsan gibi bir dev firmanın sahibi olabiliyor? Nedir bu işin sırrı diyorsanız SBK holding ile ilgili videolarımı izleyin. İşte son video analiz” ifadeleriyle videolu paylaşım yaptı.

İşte Uslu’nun konuya ilişkin açıklamalarının videosu:

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin