Öğretmen Harun Çelik, Arnavutluk’tan Türkiye’ye kaçırıldı

Hukuksuz ortamda kaçarak Arnavutluk’a sığınan öğretmen Harun Çelik, Türkiye’ye kaçırıldı.

Türkiye’de zulümden kaçan bir öğretmen 41 yaşındaki Harun Çelik, Arnavutluk’ta 5.5 ay hapis yattı. Bugün serbest bırakılarak göçmenlik bürosuna götürülen Çelik, buradan zorla Rinas Airport Havalimanı’na kaçırıldı. Buradan da kalkan uçakla Türkiye’ye gönderildi

Sığınma başvurusu dikkate alınmadı

Deport edilmek istenen Çelik’in gönderilmesine karşı çıkan arkadaşlarıyla polis arasında arbede çıktı. Bu süreçte Çelik’in sığınma talepleri yetkililer tarafından dikkate de alınmadı.

 

 

Erdoğan ile Arnavutluk Başbakanı arasındaki 1,5 saatlik gizli görüşme

Diğer yandan AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama 8 Aralık 2019’da Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde bir araya gelmişti. Basına kapalı 1,5 saat süren görüşmede genel olarak Arnavutluk’ta yaşanan 6,4 büyüklüğündeki depremin konuşulduğu belirtilmişti. Görüşme hakkında başka detaylar verilmemişti.

Konuk Başbakan’ın, İslam İşbirliği Teşkilatı Üst Düzey Kamu ve Özel Sektör Yatırım Konferası’na katılmak için İstanbul’da olduğu ifade edilmişti.

1 YORUM

  1. Polis merkezinde sırasan bir polİs memuru, bir arkadaşa, ne uğraşıyorsunuz Edi Rama’dan emir alındı, arkadaşınız iade edilecek demiş gün içinde. Dediği de oldu. Dolmabahçedeki gizlilik bozuldu yani…

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin