Erdoğan’ın sosyal medya sansürüne Perinçek desteği: Milli diktatörlük uygulamalı!

Yazılı ve görsel medyadan sonra sosyal medyanın da kontrolünü eline almak isteyen AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sosyal medyaya yönelik sansür girişimine Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek destek verdi. Perinçek, “Milli devletin diktatörlük uygulaması gerekir.” dedi.

AKP’ye verdiği destekle bilinen Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek bu kez de Erdoğan’ın, “Sosyal medya mecralarının tamamen kaldırılmasını, kontrol edilmesini istiyoruz” ifadelerine sahip çıktı. Aydınlık’a verdiği röportajda terörle mücadele, ulusal bütünlük ve kişisel haklar konularında yürütülen tartışmaları değerlendiren Doğu Perinçek, özgürlüğün sınırlanmamasına tepki göstererek ”Milli devletin diktatörlük uygulaması gerekir” dedi.

PERİNÇEK: KARŞI TARAF ISIRDIĞI İÇİN SİZ DE ISIRACAKSINIZ

Sosyal medyayı pankreas minderine benzeten Perinçek’in sözlerinden öne çıkanlar şu şekilde: ”Pankreas güreşinde ısırmak, kolunu kırmak serbest. Sosyal medyada sövmek, aşağılamak, hakaret etmek serbest değil sanki mecburiyet. Girerken bize sövmek hakaret etmek, ısırmak kırmak dayatılıyor. Biz ne kadar terbiyeli olsak da… Çok beğendiğim terbiyeli insanları bile oraya girince tanıyamıyorum. Benim tanıdığım Ahmet, Mehmet, Ayşe bu değil. Çünkü öyle bir ideolojik dayatma var. Oraya girdiğinizde siz de pankreas meydanına çıkıyorsunuz. Karşı taraf ısırdığı için siz de ısıracaksınız. Bunun dışında kalan çok az insan var.

“MİLLİ DEVLET DİKTATÖRLÜK UYGULAMALIDIR”

Özgürlüğü sınırlamayan anlayışa tepki gösteren Perinçek şöyle devam etti: “Yozlaşma çürüme terbiyesizlik ahlaksızlık bu tespitler çok çok doğru. ‘Özgürlük var.’ Neyin özgürlüğü var? Terbiyesizliğin, ahlaksızlığın özgürlüğü… Kadına saygısızlık gibi bir özgürlüğü kabul etmiyoruz. İnsanı aşağılamak gibi, eşitsizlik gibi bir özgürlük kabul etmiyoruz. Vatana ihanet etmek, terörü desteklemek gibi bir özgürlük yok. Amerika’nın uşağı, piyonu olmak gibi özgürlükleri kesinlikle kabul etmiyoruz. Buna karşı milli devletin diktatörlük uygulaması gerekir.”

1 YORUM

  1. Şule Hanım (Perinçek) İndiana Üniversitesi’ndeki konuşmasında: “Erdoğan’ın bir fiskelik gücü var” diyordu.
    Sayın Erdoğan’ı o bir fiskelik gücüne hepsedip, ETÖ savcılığından, FE..Ö savcılığına dönüştürenler, yarın kurmayı hayal ettikleri yolun taşlarını döşemeye devam ediyorlar…

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin