Erdoğan’ın seçim vaadiydi: AKP ve MHP oylarıyla reddedildi

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Seçimden sonra ele alacağız” dediği 3600 ek gösterge teklifi AKP ve MHP oylarıyla reddedildi. İyi Parti Milletvekili Lütfü Türkkan, teklifin reddedilmesine tepki gösterdi.

İyi Parti’nin polis, öğretmen, din görevlisi ve hemşireler gibi devlet memurları için yaptığı TBMM’deki 3600 ek gösterge yasa teklifi AKP ve MHP’nin oylarıyla reddedildi.

Teklifin lehinde söz alan İyi Parti Milletvekili Lütfü Türkkan, “İYİ Parti olarak öğretmenlerimizin, polislerimizin, sağlık çalışanlarımızın, din görevlilerimizin ve idarecilerin emeklilik ek göstergelerini 3600’e çıkaracağımıza söz verdik. Kanun teklifimiz Meclis’te duruyor. Araştırma önergemiz de AKP ve MHP işbirliği ile reddedildi” dedi.

Erdoğan seçim vaadi olarak kullanmıştı

Geçtiğimiz 14 Mart’ta Bilkent Şehir Hastanesi açılışında konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan 3600 ek gösterge ile ilgili “Hemşirelerimizin de 3600 ek gösterge meselesini söz verdiğimiz şekilde çözeceğimizi ifade etmek istiyorum. Seçimden sonra ele alacağımız konulardan biri de budur” demişti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin