Erdoğan’ın kirli kolları!

YORUM | M. NEDİM HAZAR

17 Eylül 2021… Almanya Düsseldorf’taki Moskauer Straße 29’da bulunan the niu Tab Oteli… Cuma gününün yoğunluğuna rağmen çevredeki tüm sokakların kapatılması olağanüstü bir hareketliliğin göstergesi. Lobiye giren emniyet yetkilileri otelin boşaltılmasını istiyor. Otelde kalan 550 kişi büyük bir sessizlik içinde otelden çıkarılıp, otel kapatılıyor.

BU YAZIYI YOUTUBE’DA İZLEYEBİLİRSİNİZ ⤵️

Çok sayıda özel birimi harekete geçirilmiş, zira Düsseldorf emniyetinde “akut tehlike durumu” ilan edilmiş. Ekipler binayı saatlerce taradı. Zırhlı araçlar ile çevre geniş çapta kordon altına alındı. Otel pazartesi sabahına kadar tekrar açılamadı.

Otelde tek müşteri kalmıştı. Bir Türk. İsmi Ali D.

Düsseldorf: Polizei findet bei Hotel-Durchsuchung Waffe und verdächtigen Koffer - DER SPIEGEL

Bir süredir kaldığı bu otelde bir tuhaf iletişim ve davranışlar içerisinde.

Ancak Alman istihbaratı bu karanlık şahsın tüm iletişimini dinliyor, tüm hareketlerini bir süreden beri takip ediyor.

Ve nihayet baskın anı.

Şahıs, polise direnmiyor ve kıskıvrak yakalanıyor.

Beraberinde ateşli bir silah ve 200’den fazla mermi ele geçiriliyor.

Yakalanan patlayıcılardan da aslında zanlının eylem peşinde olduğu kanaati hakim.

İlk ifadesinde Türk istihbaratına çalıştığını itiraf etmesine rağmen, bir takım suikastlar peşinde olduğuna dair güçlü deliller de var.

Örneğin üzerinde çıkan infaz listesi.

Tamamı Gülen cemaatine ait isimlerin bulunduğu bir liste bu.

Bunların açıklamasını yapamıyor suikastçı.

Bart van Leeuwen
Hollandalı sanatçı Bart van Leeuwen’ın çizdiği Erdoğan’ın uzun kolları isimli çalışma.

Polis 40 yaşındaki suikastçının ilişkileri hakkında epey detaylı bilgiye sahip olduğunu ve tüm yolların MİT’e çıktığını ifade ediyor.

Erdoğan, Hakan Fidan aracılığıyla uluslararası suç işlemeye ve masum insanları hedef almaya devam ediyor.

Bilindiği üzere daha önce Osmanen Germania isimli suç şebekesiyle Metin Külünk vasıtasıyla epey eylem yaptığı biliniyor Türk Hükümeti ve Hakan Fidan’ın.

Bu tür eylemleri ilk değil Saray’ın.

Erdoğan ve çetesinin, Türk askerleri İdlib’de, Afrin’de Rus ve Suriye saldırılarına açık hedef yapılırken, IŞİD’in askerlerimizi diri diri yakmasına seyirci kalınırken, gücünün masum eğitimcilere yettiği bilinen bir gerçek.

Özellikle azgelişmiş ülkelerde mafyatik çetelerle ilişkiye girip, rüşvet ve diğer yöntemler ile masumları kaçırmak için inanılmaz bütçeler harcadığı da biliniyor.

Ancak Almanya gibi güçlü demokrasi olan ülkelerde bu tür eylemlerin başarıya ulaşma şansı neredeyse hiç yok. Tıpkı Osmanlı çetesi olayında olduğu gibi tüm hamlelerinin boşa çıkması kesin gibi. Malum olduğu üzere Osmanen Germania olayı şu anda dava konusu ve pek çok kişi bu sebeple tutuklu. Metin Külünk bu sebeple Avrupa’ya gidemiyor, çıktığı anda derdest edilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

MİT'in yeni binasına dualı açılış
Erdoğan-Fidan ikilisinin pis işlerinin hesabını verecekleri gün merakla bekleniyor.

Polis, yaptığı baskın sonrasında ele geçirdiği listede bulunan herkese teker teker ulaşıp, durumun ciddiyeti ve tehlike hakkında uyarıda bulunuyor. Bazıları mevcut adreslerinden alınıp, geçici olarak güvenli yerlerde koruma altına alınıyor. Bazılarına ise yakın koruma tahsis ediliyor.

Hakan Fidan ve ekibinin sayısız olarak eline yüzüne bulaştırdığı kirli işlerden sadece biri olarak tarihe geçen bu olayda, Ali D. isimli tetikçi tutuklanıyor.

Bu enteresan davayı deneyimli Başsavcı Peter Frank devralmış durumda. Ve soruşturma her geçen gün daha da derinleştiriliyor. Alman makamları ve emniyet güçleri Ali D.’nin arkasındaki karanlık güce, para kaynaklarına ve esas hedef göstericinin kimler olduğuna ulaşmak üzere.

Anlaşılan o ki, Tayyip Erdoğan özellikle Türkiye dışında pis işler yapmaya halen devam ediyor. Kurduğu mafyatik düzenin bir gün ciddi bir duvara toslaması ise an meselesi.

3 YORUMLAR

  1. Bu haydut ve mafya devletten herşey beklenir. Ancak ekşi sözlükte bu konu hakkında ve benzer konular hakkında açılan başlıkların altındaki yorumlar çok daha kötü. Eğer bir organize bir trol olayı değilse, solcusu, Atatürkçüsü, milliyetçisi hizmete karşı acaip bir öfke ve nefret içindeler. Öyle ifadeler var ki kanım donduyor. Nazi söylemleri ile aynı. Bilmiyorum. Türkiyeye karşı ümitlerim gittikçe azalıyor. Bu kadar öfte bu kadar nefret bu kadar ırkçılık faşitlik, nazilik varken, düzelme çok zor olacak gibi geliyor.

    • Haydut ve mafya devlet değil, devlet imkanlarını şahsi çıkarları için kullanan aşağılık mahluklar. Kurduğunuz cümlelerde hassasiyet gösterin. Lütfen

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin