Erdoğan’ın açıklamalarından sonra tutuklanmıştı: O gecenin görüntüleri ortaya çıktı

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın talimat gibi açıklamalarından sonra, Vefa Sosyal Destek Grubu’na saldırdığı iddiasıyla tutuklanan Adana’da CHP Yüreğir İlçe Gençlik Kolları Başkanı Eren Yıldırım’ın yaşadığı olayın görüntüleri ortaya çıktı.

Olay anının bir cep telefonu kamerasıyla kaydedildiği görüntülerde Yıldırım’la görevliler arasında tartışma sürerken silah mekanizması sesi duyuluyor.

Anka Haber Ajansı’nın yayınladığı görüntülerde kaymakamlık korumasının silah çektiği anlaşılıyor. Bu anlarda kayda sesi yansıyan Eren Yıldırım’ın annesinin görevlilere ‘siz halka silah mı çekiyorsunuz?’ dediği duyuluyor.

Adana’da avukatlar silah çeken koruma polisi hakkında suç duyurusunda bulundu. Eren Yıldırım’ın tutuklanmasıyla ilgili basın açıklaması yapan avukatlar, hukuksuz tutukluluk kararının kaldırılması için yapılan itirazın kabul edilmesini istedi.

 

Eren Yıldırım, 14 Mayıs akşamı iftardan sonra Yüreğir Kaymakamlığı’na bağlı Vefa Sosyal Destek Grubu ile tartışmıştı. Gözaltına alınan Yıldırım ve ailesinin ifadeleri alınmış, aile üyeleri savcılık sorgusunun ardından, Yıldırım ise sevk edildiği mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest kalmıştı.

Erdoğan, yaşanan olayı yeniden gündeme getirmiş ve Van’da iki kişinin yaşamını yitirdiği Vefa Sosyal Destek Ekibi’ne yönelik saldırıya benzetmişti.

Erdoğan konuşmasında, “Vefa Sosyal Destek Gruplarına PKK’lıların Van’da yaptığı eylemle, CHP’lilerin Adana’da gerçekleştirdiği saldırı farklı araçlarla olsa da aynı gayeye yöneliktir” ifadelerini kullanmıştı. Erdoğan’ın bu açıklamasının ardından adli makamlarca serbest bırakılmasına itiraz edilen Eren Yıldırım, tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin