Erdoğan’ı kızdıran tribünlere Sedat Peker el attı: Tribün liderleriyle iftar yaptı

31 Mart seçimleri öncesi sonrası Ekrem İmamoğlu’na açık destekle gündeme gelen tribünlere Sedat Peker el attı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın  AKP protestolarına sahne olan tribünleri hedef alarak  Herşey kayıt altında’ mesajı vermişti. Erdoğan’ın çıkışlarından sonra Ergenekon eski sanığı ve ‘organize suç örgütü lideri’ suçlamasıyla ceza alan Sedat Peker’in tribün liderleriyle iftar yapması dikkat çekti. Peker de Erdoğan gibi statlardaki protestoları hedef aldı.

Peker, “tribünlerde hem kutsal değerlere, hem de değer verdikleri büyüklere karşı yaptırılmak istenen kötü tezahüratların” toplantıya katılan isimler tarafından engellendiğini ileri sürdü.

İstanbul Küçükçekmece’de Bülent Kap’ın düzenlediği iftara katılan Sedat Peker, UltrAslan Lideri Sebahattin Şirin ile bir araya geldi.

İftarda konuşan Peker, “Hem Fenerbahçe, hem Galatasaray, hem de Beşiktaş tribünündeki fanatik taraftar grubu liderlerinin birbirleriyle dostane samimiyetleri beni gerçekten çok etkiledi” dedi.

Statlarda AKP’ye yönelen tepkilere göndermede bulunan Peker, “Tribünlerde hem kutsal değerlerimize, hem de değer verdiğimiz büyüklerimize karşı yaptırmak istedikleri kötü tezahüratları, tribünlerdeki dostlarımız sayesinde yaptıramayan bu kötü tezahüratları sürekli hale getirmeyi başaramayan cenahlar her ne kadar benim adımı sporda şiddetle özdeşleştirmeye gayret gösterseler de bu iftar organizasyonundan da anlaşılacağı üzere biz genç arkadaşlarımızın olduğu her yere sevgi, kardeşlik, barış ve dava adamlığı götürürüz. Sözde gazeteciler siyasetçiler, sözde iş adamları ve spor adamları bu sebeple  beni tahrik edecek şekilde bazen konuşmalar yapsalar da bunlara gülüp geçtiğimi bilmelerini istiyorum. İstikamet üzere yoluma devam ediyorum” ifadesini kullandı.

ERDOĞAN ‘HEPSİ KAYDA GİRİYOR’ DEMİŞTİ

Tribünlerde AKP’ye yönelen “Her şey çok güzel olacak” tepkisine ilişkin geçtiğimiz günlerde bir açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ya bu statları biz yaptık, biz” derken, “Bunlar yanlış yolda. Ama biz düzelteceğiz. Hepsi kayda giriyor” ifadesini kullanmıştı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin