Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na uçak tepkisi: Dünyayı dolaşacaksın. Neyle? Tarifeli uçaklarla mı?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘‘İktidara gelince 13 uçağı satacağım, böyle lükslere gerek yok” sözlerine AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tepki gösterdi. Erdoğan, “Uçakları satınca devleti yönetmiş mi oluyorsun. Dünyayı dolaşacaksın. Neyle? Tarifeli uçaklarla mı? Otobüslerle beraber seyahat edersin. Ondan sonra da muasır medeniyetler seviyesine çıkarsın. Sen bu kafayla daha çok gidersin” ifadelerini kullandı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, parti genel merkezinde düzenlenen AKP Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun “İktidara gelince 13 uçağı satacağım” sözlerine tepki gösteren Erdoğan, “Bu çalışmayla birlikte biz istikametini kaybetmiş, avara kasnak gibi dolaşanlara bu memleketi teslim edemeyiz. İşte neler söylediğini görüyorsunuz. Gelince uçakları satacakmış. Senden öncekiler de bunları söyledi. Devlet yönetmenin ne anlama geldiğinden haberin yok. Uçakları satınca devleti yönetmiş mi oluyorsun. Dünyayı dolaşacaksın. Neyle? Tarifeli uçaklarla mı? Otobüslerle beraber seyahat edersin. Ondan sonra da muasır medeniyetler seviyesine çıkarsın. Sen bu kafayla daha çok gidersin. Millet ittifakının diğer üyeleri de bunlardan farklı değil zaten. Aynı. Bunlardan bir şey olmaz.” dedi.

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

Kılıçdaroğlu, seçimlerde kazanırsa “Ben maliyeciyim. Tam 27.5 yılımı devlete verdim. Vergi nasıl toplanır bütçe nasıl yapılır, para nasıl harcanır, tasarruf nasıl yapılır, israf nasıl önlenir bunların hepsini biliyorum. 13 tane uçak mı var? Satacağım onları. Lüks arabalar mı var? Satacağım onları. Bir kişi 3 yerden değil 5 yerden değil 11 yerden aylık alıyorsa bitireceğim bunların tamamını” demişti.

1 YORUM

  1. Erdoğan doğru söylemiş. Bu ülkeyi yıkan cumhurbaşkanlığına fazladan uçak almak değil. O uçakların hangi amaçla kullanıldığı önemli o uçakları kullanan kişilerin kim oldukları önemli. Kılıçdaroğlu uçaklara muhalefet yapana kadar o uçakları kullanan zihniyete muhalefet olmalı. Nasıl mı 17-25 aralık soruşturmalarını durmadan nazara vererek. Adam kaçırmaları durmadan nazara vererek. Çocuklu bacıların tutuklanmasını durmadan nazara vererek. Bunları pek yapamıyor. Zannımca kalbinde bu konularla ilgili çok bir alaka yok.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin