Erdoğan’dan Biden çıkışı: ABD’deki liderlerin hiç biriyle böyle bir konum yaşamadım

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazının ardından gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. ABD ziyaretinin sorulması üzerine Erdoğan, “Sayın Biden ile olan görüşmelerimiz şu ana kadar o istenen neticede değil. Şu anda da aynı şeyi düşünüyor ve söylüyorum. Biz iki NATO ülkesi olarak başka bir noktada olmamız gerekir. Eğer beklenen noktada değilsek, bunları da ifade etmek gerekir. Ben şu ana kadar Amerika’daki liderlerin hiç biriyle böyle bir konum yaşamadım. Ama şu anda maalesef böyle bir durumdayız.” dedi.

ABD, TERÖR ÖRGÜTLERİNE DESTEK VERİYOR

Recep Tayyip Erdoğan, ABD’yi terör örgütlerine silah ve mühimmat sağlamakla suçladı: “Amerika terör örgütleriyle yeterince mücadele etmiyor, mücadele etmenin ötesinde mücadeleyi bırakıp onlara yüklü miktarda silah, araç gereç desteği veriyor. Bu tür yaklaşımlar olduğu sürece bizim de bunları tüm dünya kamuoyuna paylaşmamız gerekir.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Soçi ziyareti konusunda ise, “Benim Sayın Putin’den beklentilerim çok daha farklı. Zira Suriye’de rejim maalesef bizim için ülkemizin güneyinde adeta bir tehdit oluşturuyor. Rusya ile ikili münasebetlerimizi çok daha ileri taşımanın gayreti içerisindeyiz. Zira hedefimiz 100 milyar dolarlık bir ticaret hacmine ulaşmak. Sayın Putin’den, daha doğrusu Rusya’dan dayanışmamızın bir gereği olarak farklı yaklaşımlar bekliyorum. Bu mücadeleyi de güneyde birlikte yürütmemiz lazım.” diye konuştu.

1 YORUM

  1. “Lan oglum ikisine de yaranamiyoruz…
    Ki..miza tekmeyi bastilar..
    Ben napsam simdi…biraz cinle mi oynassam..uygurlari sattik gitti zaten..memleket batti zaten de ben kendimi nasil kurtaracam???”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin