Erdoğan’dan ABD’ye yaptırım tepkisi: Bu nasıl müttefiklik?

Tayyip Erdoğan
Tayyip Erdoğan

AKP’li Cumhurbaşkanı, Recep Tayyip Erdoğan, ABD’nin Türkiye’ye uygulayacağı yaptırım kararlarına ilişkin konuştu. ABD’nin yaptırım uyguladığı tek NATO ülkesinin Türkiye olduğunu söyleyen Erdoğan, “Bu nasıl bir ittifaktır, bu nasıl bir müttefikliktir? Türkiye yaptırımlarla kilitlenme noktasını çoktan geride bıraktı.” ifadelerini kullandı.

Niğde otoyolu açılış töreninde konuşan Erdoğan’ın açıklamalarından bazı bölümler şöyle: “Son 7 yıldır uğradığımız her saldırıyı nasıl boşa çıkardıysak bu beşinci kol faaliyetlerini de aynı şekilde hüsrana uğratacağız. Türkiye’yi istedikleri gibi yönlendiremeyenlerin ülke içindeki muhalefeti, kurumları maşa olarak kullanma gayretlerini yakından izliyoruz. (ABD’nin yaptırım kararları) Asıl amaç ülkemizin savunma sanayisinde başlattığı atılımların önünü keserek bizi bağımlı hale getirmektir. CAATSA konusunda hiçbir ülkeye, Türkiye’den başka, bu yaptırım uygulanmamıştır. İlk defa bir NATO üyesi olarak ülkemize uygulanmaktadır.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

  1. bir nato ulkesi isen nato kurallarina gucun kadar uygulayacaksin. her seyde bagimli bir ulkesin sen gitmis kafa tutuyorsun. tarihte senin kadar milletini devletini zarara ugratan rezil rusva bir yonetici gorulmedi. haklilarmis, on basi bile olamazsin sen. ancak yalanla ihanetle yolsuzlukla alirsin oylarini

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin