Erdoğan yine cenaze başında konuştu: “İdam gelirse onaylarım”

Hakkâri’de bombalı saldırı sonucu hayatını kaybeden astsubay eşi Nurcan Karakaya ve 11 aylık bebeği Mustafa Bedirhan Karakaya’nın Sivas’taki cenaze namazına katılan AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan yine mikrofonu alarak konuşma yaptı. Erdoğan, “İdam konusundaki hassasiyetimizi biliyorsunuz. Parlamento’dan geçerse onaylarım.” dedi.

Sivas’ın Şarkışla ilçesinde ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazı öncesi konuşan Erdoğan, “Mücadelemiz son terörist kalıncaya dek sürecek. Bizi parçalamaya kimsenin hakkı yok. Her ne kadar birileri bölücü terör örgütünün yanında olmak suretiyle bunlara yol açıyorlarsa da biz peşini bırakmayacağız. İdam konusundaki hassasiyetimi biliyorsunuz. Parlamento’dan geçerse onaylarım. Çünkü biz bu tür katillerin konumunun ne olduğunu biliyoruz ve biz biliyoruz ki bunlar bu yaptıkları katliamla bunun bedelini aynen ödemek durumdadırlar. Bununla ilgili de atacağımız adımlar yakındır. Hans ne der George ne der buna bakmayız. Allah ne der buna bakarız. 15 Temmuz’da F… ile de bir mücadele verdik. Hala veriyoruz ve vereceğiz.” dedi.

“MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK”

“Tabi bunların inine girdik, girmeye devam ediyoruz. Devam edeceğiz. Bunların peşini bırakmak yok. Özellikle son haftalarda son yıllarda ne denli onlar kaçıp biz kovalıyoruz biliyorsunuz. Ve bunlarla mücadelemiz inşallah son terörist kalıncaya dek devam edecek.”

“Her ne kadar birileri bu bölücü terör örgütünün yanında olmak suretiyle bunlara yol veriyor, yol açıyorlarsa da ne demek istediğimi anlıyorsunuz. Biz bunların peşini bırakmayacağız.” şeklinde devam etti.

1 YORUM

  1. Siyasal İslamcıların da illeti budur. Batıni değil zahiriler. Kalbe tesir etmeyen, vicdanı tetiklemeyen zahiri bir din anlayışı var.
    Ohal ile khk’ler işlerine fazlasıyla yaradı. Bunların muhalifi hiç bir vatandaşı Allah bunların eline düşürmesin. Yargı zaten yürütmenin emrrinde, şimdi bir de idam gelirse işi kökten halletmiş olurlar.
    İdama karşı değilim diyen bir tilkinin aklından kırk düşünce geçse kırkı da hile üzerinedir.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin