Erdoğan, vatandaşlara böyle seslendi: Uçaklar boş gidip geliyor, bunları doldurun

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize-Artvin Havalimanı’nın açılışında konuştu. Erdoğan, “Uçaklarımız boş gidip geliyor. Buradan Rizeli ve Artvinli hemşerilerime sesleniyorum. Bu uçaklar boş gidip gelirse bu ne Rize’ye ne de Artvin’e yakışır. Bu uçakları doldurun ki bu gidip gelişler çok daha farklı bir şekilde devam etsin.” dedi.

İlk ihalesi Cengiz İnşaat-Aga Enerji ortaklığına, ‘ilave işler inşaatı’ ihalesi ise eski AKP Rize Milletvekili Abdülkadir Kart’ın sahibi olduğu Asl İnşaat’a verilen ve temeli 2017’de atılan Rize-Artvin Havalimanı’nın açılışı Erdoğan’ın katılımıyla yapılıyor. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in de katıldığı törende konuşan Erdoğan, şunları söyledi:

  • Eser ve hizmet siyasetimizin son örneği bu havalimanımız sıradan bir yatırım değildir. Dünyada deniz üzerine inşa edilen toplam 5 havalimanı bulunuyor. Bugün açılışını yaptığımız Rize-Artvin’le birlikte ikisi ülkemizdedir. Böylece ülkemizdeki havalimanı sayısını 26’dan 57’ye çıkardık.
  • Uçaklarımız boş gidip geliyor. Buradan Rizeli ve Artvinli hemşerilerimize sesleniyorum. Bu uçaklar boş gidip gelirse bu ne Rize’ye ne de Artvin’e yakışır. Bu uçakları doldurun ki bu gidip gelişler çok daha farklı bir şekilde devam etsin.
  • Ne dağlar, ne denizler bizim hizmet aşkımızın önünde duramaz. Ülkemizin sınırlarının en uç noktasına kurduğumuz bu havalimanı insanımıza vakitten yakıta, emisyon gazı azaltımına kadar pek çok alanda katkı sağlayacaktır. Yaşayanlar ve ziyarete gelenlere Rize-Artvin bir uçak mesafesindedir.
  • Rize’nin turizm potansiyelini değerlendirmek için de önemli çalışmalar yürütüyoruz. Kaçkar Dağları Milli Parkı’nı halkımızın kullanımına açtık. Bölgemizi, Karadeniz’in üs bölgesini yapacak İyidere Lojistik Limanı’nın da yapımı sürüyor.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

  1. Farketmez zaten vatandaş binse de binmese de mecbur ödeyecek havaalanının parasını.
    Durup dururken niye rahatını bozsun ki?
    Akıllıdır bizim koyunlar, evinde oturarak öder.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin