Erdoğan, temel atma töreninde konuştu: Düşmana korku, dosta güven veren bir bina yapacağız

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Bakanlığı Ay Yıldız Yerleşkesi Temel Atma Töreni’nde konuştu. Bu projeyle Millî Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve tüm kuvvet komutanlıklarının bir araya toplanacağını anlatan Erdoğan, “Müteahhit firmaya güveniyorum. Düşmana korku, dosta güven veren bir yapıyı burada yapacağız.” diye konuştu.

Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

“Milli Savunma Bakanlığımız ve Genelkurmay Başkanlığımız 1930’lu yıllarda Kızılay semtindeki binalarda faaliyet gösteriyordu. Artık bize bir müşterek merkez gerekiyor. Bu merkezle beraber biz daha bulunduğumuz yerden dünyaya farklı bir sinyal verelim. Ay Yıldız Projesi ile Milli Savunma Bakanlığımızı, Genelkurmay Başkanlığımızı, tüm kuvvet komutanlıklarımızı bir araya toplamış oluyoruz. Savunma noktasında da merkezi bir savunma sistemini bulunduracağız. 12,6 milyon metrekarelik bir arazi üzerinde konumlandırılan proje, 15 bin kişiye hizmet verebilecektir. Artık Kızılay’ın içinde, dağınık, sağda solda falan bir Milli Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri olmayacak. Düşmana korku, dosta güven veren bir yapıyı burada yapacağız. Müteahhit firmaya güveniyorum. Kısa sürede burayı bitireceklerinden hiç şüphem yok.”

3 YORUMLAR

 1. Yine bir sapkadan tavsan cikartma numarasi:
  _ mevcut karargahlar Ankaranin gobegindeydi…rant..rant..rant..sat..sat..sat..(Buyuksehir belediyesinin oralari yedirmemesi lazim)
  _ yeni beton Etimesgutta…asker, yallah disariya!!!
  _ bina..beton..besli cete..insaat..devleti soymaya devam.
  _ “betonla” caydiricilik mi olur!!!..ucak, tank hayal oldu tabii..dayan betona.

 2. “Bascavusun es..gi”, 15 temmuzda yulari kaptirdi..kurtaramiyor…
  _eger gercekse hangi esir komutan! komutaya devam eder?
  _Eger tiyatroysa, hangi kumpasci fayda eder?

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin