Erdoğan ‘tasvip etmiyorum’ dedi; Rekabet Kurumu ‘Simit Sarayı’ başvurusunu kaldırdı

Ziraat Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı’nın, Simit Sarayı’nın yüzde 51 hissesini devralmak için Rekabet Kurulu’na yaptığı başvuru kaldırıldı.

Söz konusu kararın, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın açıklamasının ardından gelmesi ise dikkat çekti. Erdoğan bugün yaptığı açıklamada, “Bunu duyduğum anda genel müdürümüzü aradım. Genel müdürümüz, ‘Bir ara gündeme geldi ama böyle bir şeyi şu anda düşünmüyoruz’ dedi. Zaten Ziraat Bankası değil, Ziraat Bankası’nın girişim sermayesi şirketi… O tablo şu anda bu seyirde” dedi. Erdoğan, “Sizin tasvip etmediğiniz bir şey mi?” sorusu üzerine de “Hayır. Benim bunu tasvip etmem mümkün değil. Geçmişte kamu bankalarının görev zararı olayları sebebiyle nasıl battığını hatırlayın; bütün kamu bankaları görev zararı adı altında çökertilmişti” cevabını vermişti.

Erdoğan’ın bu açıklamasının ardından Ziraat Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı’nın, Simit Sarayı’nın yüzde 51 hissesini devralmak için Rekabet Kurumu’na yaptığı başvuru kaldırıldı.

Ziraat’in başvurusu Rekabet Kurumu sitesinden de kaldırıldı.

Rekabet Kurumu’nun internet sitesinde yer alan açıklamada, mevcut hissedarlar arasında yapılacak hisse devirleri ile Simit Sarayı sermayesini temsil eden payların yaklaşık 20.7 milyon adedinin Kavukçu Yapı tarafından Ziraat Girişim Sermayesi’ne devredileceği belirtiliyordu.

1 YORUM

  1. “Lan oglum agziniza, yuzunuze bulastirdiniz lan…ne isiniz var ‘rekabet gurulu’ neyin…hortumlicaksaniz dogrudan yapin…bi ogrenemediniz su isin inceliklerini…hey gidi gunler…nerede kaldi o eski cepciler…”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin