Erdoğan taraftarlarının ölümle tehdit ettiği Türk boksör Ünsal Arık’a bıçaklı saldırı

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’nin (DİTİB) Almanya’daki faaliyetlerini ve AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştirdiği için arabasının camına kurşun bırakılan daha sonra da arabasının lastikleri kesilen Türk boksör Ünsal Arık bıçaklı saldırıya uğradı.

Almanya’da yaşayan, şampiyon Türk boksör Ünsal Arık, AKP ve Erdoğan’ı eleştirdiği için kimliği belirsiz kişiler tarafından defalarca ölümle tehdit edilmişti.

‘‘BİR GÜN ÖLDÜRÜLÜRSEM BİLİN Kİ BUNU TAYYİPÇİLER YAPTI’’

Sürekli ölüm tehditleri alan Ünsal Arık bir süre önce twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Okuyun arkadaşlar çünkü tedirginim. Evimin önünde kurşun bıraktığınız mesajı aldık. Telefon numaramı da bulmuşsunuz. Şimdi konuştuk, tehdidi aldık ve ben Ünsal Arık yarın bir gün öldürülürsem bilin ki bunu Tayyipçiler yaptı, çünkü arayan kişi belli Allah’ın emriymiş, dinsizler öldürmek.” ifadelerini kullanmıştı.

Daha önce arabasına kurşun bırakılan, sonrasında arabasının lastikleri kesilmek suretiyle suikast düzenlenen muhalif boksör Ünsal Arık’ın arkasından yaklaşan kimliği belirsiz kişi veya kişilerce bıçaklandı.

‘‘KAHPELİĞİNİZ ŞAŞIRTMIYOR. SİZDE BIÇAK, BENDE YÜREK’’

Bıçaklı saldırı sonrası Twitter hesabından hem Türkçe hem de Almanca paylaşımda bulunan Arık, ‘‘Hesap günü gelecek. Bu sefer saldırınız daha cesaretliydi bir dahaki sefer önden deneyin. Kahpeliğiniz şaşırtmıyor. Sizde bıçak, bende yürek –

Mutiger Angriff. Versucht es mal von vorne. Eure Hinterfotzigkeit überrascht mich nicht. Ihr habt das Messer ich den Mut’’ ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin