Erdoğan tank fabrikasının Sancak’a verilmesini savundu: Satmadık 25 yıllığına kiraladık!

Erdoğan, kamuoyunda çok tepki çeken tank fabrikasının Ethem Sancak’ın sahibi olduğu BMC’ye satışına ilişkin konuştu.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin önemli sanayi kuruluşlarından Sakarya’daki Tank Palet Fabrikası’nın yandaş işadamı Ethem Sancak’a devrini savundu. Erdoğan, Sakarya’daki Tank Palet Fabrikasının satılmadığını, BMC’ye ‘kiralandığını’ savundu.

Sakarya mitinginde Tank Palet Fabrikası’nın özelleştirilmesi hakkında konuşan Erdoğan, “BMC’nin yüzde 50-50 Katar ile orada ortaklığımız var, Aynı ortaklığı buraya da taşıdık. 25 yıllığına burayı BMC’ye yani Katar Türk iş birliği olan yere kiraladık” şeklinde konuştu.

Erdoğan şunları söyledi: “Bir şeye geliyorum. Kardeşlerim… Bu Bay Kemal var ya bu çok garip bir insan. Arifiye’de ana bakım fabrikası fırtına obüsü poyraz mühimmat aracı çeşitli paletli araçlar dürbünler üreten önemli bir tesistir. Savunma sanayimizdeki önemli bir yeri olan bu tesisi modernize etmemiz ve daha etkin kullanmamız şart hale gelmiştir. Bunları sadece kamu hizmetleriyle gerçekleştirmeye kalktığımızda en az 50 milyon dolar gerekiyor. Biz çok daha farklı adım attık. gereken yatırımları yapmak modernizasyonu gerçekleştirmek üzere BMC’nin yüzde 50-50 Katar ile orada ortaklığımız var, Aynı ortaklığı buraya da taşıdık. 25 yıllığına burayı BMC’ye yani Katar Türk iş birliği olan yere kiraladık.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin