Erdoğan OHAL’le yönettiği ülke için “OHAL’i kaldırdık, işkenceyi sıfırladık.” dedi

15 Temmuz sonrası ilan edilen OHAL hala devam ederken AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Van’da yaptığı konuşmada iktidara geldikleri dönemde OHAL’i kaldırdıklarını hatırlatarak 2019 seçimleri için oy istedi.

AKP Van İl Kongresinde konuşan Erdoğan “Hükümeti teslim alır almaz ilk iş OHAL’i kaldırdık” dedi. “İktidara geldiğimizde buradaki halk ‘OHAL’i kaldırın başka bir şey istemeyiz’ diyordu” ifadelerini kullanan Erdoğan, iktidara gelir gelmez OHAL’i kaldırdıklarını söyledi. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından ilan edilen OHAL’in o dönemki OHAL’le alakasının olmadığını savunan Erdoğan “Şu anda hak ve özgürlüklerin kısıtlanması söz konusu değildir. O dönemde OHAL günlük hayatı fevkalade etkiliyordu. İktidara gelir gelmez ilk iş OHAL’i bir buçuk ayda kaldırdık” iddiasında bulundu.

Erdoğan, Devlet Güvenlik Mahkemeleri gibi özel yargılama usullerini kaldırdıklarını, iktidara gelince “işkenceye sıfır tolerans” politikasını hayata geçirdiklerini söyleyerek Kürtlerin çocuklarına Kürtçe isim koymasını engelleyen uygulamaları da sonlandırdıklarını belirtti.

1 YORUM

  1. Varsa yoksa seçim propagandası. Fakat bu oy toplamak için falan değil.
    “Kedi” lerin cirit atacağı bir başka seçimden sonra, sözde kazanmanın bahanesi olsun diye!
    Yoksa bu kadar saçma sapan lafın başka bir izahı yok.
    Nasrettin Hocanın yellendikten sonra döşemenin tahtasını gıcırdatması gibi bir şey.
    Milletin burnu zaten guburda.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin