Erdoğan, koruma konvoyu ile geldiği afet bölgesi Marmaris’te de keyif çayı fırlattı!

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Marmaris’te yaptığı konuşmanın ardından vatandaşlara keyif çayı fırlattı.

Erdoğan’ın kente gelirken görüntülenen konvoyu ise tepkilere yol açtı. Onlarca araçtan oluşan konvoyu eleştiren eski AKP’li bakanlardan Ertuğrul Günay, “Devleti yönetenler, bir afet sonrası halkın arasına böyle koruma ordusu eşliğinde girmek ihtiyacı duyduğunda, yapacakları en hayırlı iş istifa etmektir.” dedi.

Erdoğan, konvoy halinde geldiği Marmaris’te orman yangınlarının yaşandığı bölgelerden kendisini dinleyen kalabalığa konuştu. Erdoğan, “45 helikopterimiz noktasal söndürmeyi gerçekleştiriyor. 9 insansız hava aracımızla etkin bir şekilde sahadayız. Yanan her karış orman toprağını çok daha fazlasıyla yeniden fidanlarla buluşturacak, orman varlığımıza tekrar kazandıracağız. Uçaklar meselesi başta olmak üzere yangın üzerinden kirli siyaset yapmak isteyenlere lütfen itibar etmeyin. Devletin resmi kurumlarının açıklamaları dışındaki hiçbir bilgi ve beyan canınızı sıkmasın, kafanızı karıştırmasın.” ifadelerini kullandı.

Tayyip Erdoğan, konuşmasının ardından buradaki kalabalığa da Artvin ve Rize’deki sel sonrası yaptığı gibi halka çay fırlattı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin