‘Erdoğan kaybettiğinin farkında’

CHP lideri, Tayyip Erdoğan'ın 'anketlere güvenmediğine' yönelik açıklamasını değerlendirdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Anketlere güvenmiyorum.” açıklamasını, “Aslında kaybettiğini o da fark ediyor, fakat içine sindiremiyor.” sözleriyle değerlendirdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sözcü gazetesinden Zeynep Gürcanlı’ya konuştu. Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kılıçdaroğlu, anketlerin toplumun nabzını ölçtüğünü anlattı. Kılıçdaroğlu, “Güvenirsiniz veya güvenmezsiniz. İnsanlar düşüncelerini ifade ederler.” dedi.

İTİBARINI KAYBETTİ FARKINDA DEĞİL!

CHP liderine, AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın, geçtiğimiz günlerde yaptığı “Anketlere güvenmiyorum” açıklaması da soruldu. Kılıçdaroğlu, “Bunun demesinin temel nedeni şudur; aslında kaybettiğini o da fark ediyor, fakat içine sindiremiyor. Ancak içine sindirecek, gerçeği kabul edecek. Sorun şurada; Erdoğan büyük bir itibar kaybına uğradı. Hala bunu farkında değil.” diye konuştu.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın Türkiye’nin gerçeklerinden koptuğunu, hayal dünyasında yaşadığını söyledi.

TÜRKİYE GERÇEKLERİNDEN KOPTU

Recep Erdoğan’ın Türkiye gerçeklerinden koptuğunu anlatan Kemal Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Erdoğan artık eski Erdoğan değil. İstanbul’dan Ankara’ya geldiğinde Keçiören’de mütevazı bir evde kalıyordu. Şimdi Türkiye’nin gerçeklerinden, halktan koptu ve saraya çekildi. Bunun farkında değil. Sarayda oturup, sarayın balkonuna çıkıp, yüzlerce metre öteden halkı selamlamak hangi demokraside vardır? 3 bin kişilik koruma ordusuyla miting yapmak hangi demokrasilerde vardır?”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin