Erdoğan bu kez balkona çıkmadı, İmamoğlu’nu Twitter’dan tebrik etti

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3 Kasım 2002’den bu yana hemen her seçim sonrası gelenek haline getirdiği balkon konuşmasını bu kez yapmadı. Tekrarlanan İstanbul seçiminde aldığı ağır yenilgi sonrası sosyal medya hesabından açıklama yapan Erdoğan, kazanan CHP’li Ekrem İmamoğlu’nu tebrik etti.

Erdoğan, 31 Mart yerel seçimi sonrası yaptığı balkon konuşmasında AKP’nin sandıktan birinci çıkmasına vurgu yaparken, “AK Parti olarak 3 Kasım 2002 seçimlerinden bugüne kadar girdiğimiz tüm milletvekili, cumhurbaşkanlığı, mahalli iradeler seçiminden ve halk oylamalarından bizi hep birinci olarak çıkartan milletimin her bir ferdine şükranlarımı sunuyorum. Milletimiz bugün bizi 15. defa sandıkta birinci yaptı.” demişti.

Geçen seçimlerde özellikle balkon konuşmalarıyla gündeme gelen Erdoğan, seçime ilişkin açıklamasını bu defa Twitter hesabından yapmakla yetindi.

Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazanan İmamoğlu’nu kutladığını ifade etti: “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yenileme seçimi sonuçlarının İstanbul’umuz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Milli irade bugün bir kez daha tecelli etmiştir. Gayrı resmi sonuçlara göre seçimi kazanan Ekrem İmamoğlu’nu tebrik ediyorum.”

Erdoğan ayrıca ‘Cumhur İttifakı’nın ilkeleri çerçevesinde, birlik ve beraberlik içinde, 2023 hedeflerine yürüyeceklerini vurgulayarak, “Bu ay sonu gerçekleştirilecek G-20 Zirvesi, Çin ziyareti ve ardından Güney Avrupa ve Balkanlar Zirvesi başta olmak üzere, Türkiye’nin önündeki tüm iç ve dış meselelere, milli menfaatlerimiz doğrultusunda titizlikle eğilmeye devam edeceğiz.” dedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin