Erdoğan: 18 yılda demokrasi ve ekonomiye çağ atlattık

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Melis grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Son 18 yılda Türkiye’nin ekonomi ve demokraside çağ atladığını ileri süren AKP Genel Başkanı, erken seçim çağrılarına kapıyı kapattı. Erdoğan, “Bunlar erken seçim diyorlar ya, size buradan ekmek yok. Sabrın varsa Haziran 2023’e kadar kapıda bekleyeceksin.” dedi.

Konuşmasında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na da yüklenen Erdoğan, Z kuşağına Kılıçdaroğlu’nun SSK Genel Müdürlüğü yaptığı dönemin anlatılması gerektiğini söyledi. Erdoğan, uzun konuşmasında Uygurlara yönelik Çin’in soykırımına ilişkin tek kelime etmemesi dikkat çekti. Tayyip Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

YENİ REFORM PAKETİ YAKINDA AÇIKLANACAK!

“Türkiye’nin son 18 yılda nereden nereye geldiğini akıl ve vicdan sahibi herkes görüyor. Ülkemiz ekonomi ve demokraside çağ atladı. Yakında, hazırlamakta olduğumuz yeni reform paketlerini Meclis’e sunmaya başlayacağız. Çok köklü ve önemli düzenlemeler içerdiği görülecektir. Tek hedefi Tayyip Erdoğan’ı indirmek olan muhalefete bu millet iktidarı vermez.”

KEMAL KILIÇDAROĞLU’NU Z KUŞAĞI BİLMİYOR

“Ömründe devletle ilişkisi bir dönem devlet memurluğu yapmaktan ibaret olan zatın eline tutuşturulmuş kâğıtlarla yalan yanlış bilgilerle sergilediği hezeyanlar var. Bu adam SGK’nın başında bulunduğu zaman hastanelerdeki durumu Z kuşağı bilmiyor. Hastanelerde rehin alan ölülerimiz vardı Bay Kemal’in döneminde. Z kuşağı bunları bilmiyor. Anlatmamız lazım.”

10 MİLYON DOZ AŞI GETİRTTİK

“Sağlık Bakanlığımızın belirlediği programa göre aşı dağıtımı ve tedarikini sürdürüyoruz. 10 milyon doz aşıyı ülkemize getirdik. Dünyanın geliştiğini söyleyen ülkeler aşı bulamıyor. Biz yaptığımız anlaşma ile 50 milyon dozun 10 milyonunu tedarik etmiş durumdayız. Aşı uygulamasının kapsamı genişleyerek hedef kitlenin tamamına ulaşacaktır.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin