Erdoğan dava açtı, CHP’li Erdoğdu hakkında soruşturma başlatıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatı, CHP’li Aykut Erdoğdu’nun sözleri üzerine 250 bin liralık tazminat davası açıldığını ve suç duyurusunda bulunulduğunu duyurdu. Erdoğdu hakkında soruşturma başlatıldı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, kendisini şantajla suçlayan CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusunda bulundu. Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aydın yaptığı açıklamada, Ankara Asliye Hukuk Mahkemesi’nde 250 bin lira manevi tazminat davası açıldığını, Cumhurbaşkanı’na hakaret suçundan da Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulduğunu bildirdi. Dilekçede, “Aykut Erdoğdu’nun paylaşımlarının ifade özgürlüğünün sınırlarını aşan, kişilik haklarına saldırı mahiyetinde ve aynı zamanda suç teşkil ettiği sonucuna varılmıştır.” denildi.

Bu başvurunun ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan Erdoğdu hakkında soruşturma başlatıldığı açıklaması geldi. Açıklamada, “27. Dönem milletvekili Aykut Erdoğdu’nun 04/05/2021 tarihinde Twitter’dan yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanına hakaret teşkil eden sözler sarf ettiği iddiasıyla, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan vekili tarafından verilen şikayet dilekçesi üzerine, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatılmıştır.” ifadeleri kullanıldı.

ERDOĞDU: FOTOĞRAFLARIM, GÖRÜNTÜLERİM VARMIŞ

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu dün sosyal medyada bir açıklama yaparak, “Bu yazdıklarımın doğrudan ilk muhatabı Erdoğan’dır. Diğer siyasi yöneticiler cürümleri kadar üzerlerine alınsınlar. Siz milyonlarca insanı mağdur eden ve vicdanın kırıntısı bile olmayan bu canavar düzenin kurucusunuz… Siz bu suç örgütünün bir numarasısınız… ATV ve Sabah grubundan muhabirleriniz en yakın çevremde olan kadın arkadaşlarımı arayıp benimle bir ilişkileri olup olmadığını soruyorlarmış… Sayın @rterdogan kurduğunuz düzeninizin bu alçak sorularına cevap vererek siyasi şantajınıza prim vermeyeceğim… Fotoğraflarım ve görüntülerim varmış… Bunlarla tehdit ediyorlarmış… Elinizde ne varsa yayınlamazsanız şerefsiz, vicdansız ve alçaksınız…” ifadelerini kullanmıştı.

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin