Erdoğan, CHP’li Engin Altay’ı hedef aldı: Siz kimin militanısınız?

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin ‘Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda, ““Uzman Çavuşlar ve Astsubaylar Ak Parti’nin militanı oldu.” diyen CHP’li Engin Altay’ı hedef aldı. Erdoğan, “Milletimiz bunun hesabını vakti geldiğinde sorar. Hukuk bu konuların adli taraflarıyla ilgili olarak elbette kendi üzerine düşeni yapacaktır. Bize düşen bunun faturasını CHP’nin üzerine koymaya devam etmektir.” dedi.

Konuşmasının neredeyse tamamını CHP’ye ayıran AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle: “Bu partinin yöneticilerinden biri çıkıp başçavuşundan uzman çavuşuna kadar diyerek kahraman ordumuzun mensuplarına saldırdı. Tabii bunlar geçmişte vesayetin karşısında hazır olan rektöre, savcıya alıştılar. Şimdi bu ülkenin tüm kamu görevlilerinin devletin ve milletin emrinde görev yaptığını görünce tahammül edemiyorlar. Şimdi astsubayları ve uzman çavuşları menzile aldıklarına göre muvazeneyi iyice kaybettiler. Neymiş? Bunların hepsi AK Parti militanı olmuş. Biz de soruyoruz; bu milletin hakimine, askerine, polisine, öğretmenine laf edenler, siz kimin ve neyin militanısınız? Bölücü örgütün siyasi uzantılarıyla kol kola yürüyenler, Ankara’dan İstanbul’a kol kola yürüyenler siz kimin ve neyin militanısınız?”

HASTALIKLI ZİHNİYET!

“Türkiye’yi yurt dışına şikayet edenler siz kimin ve neyin militanısınız? Girdiği her seçimde 2 kişiden 1’inin oyunu alanlara bu ithamı yapanlar, kendilerinin hangi islerle neler çevirdiğini milletimizin bilmediğini mi sanıyorlar? Seçimlerde gizli ittifaklar kurdukları terör örgütü güdümlü partileri milletin görmediğini mi sanıyorlar? Parti teşkilatlarını ve belediyelerini saran hastalıklı zihniyetlerinden kendi mensupları bile rahatsızken milletimizin bunu hafızasına kaydetmediğini mi sanıyorlar? Milletimiz bunun hesabını vakti geldiğinde sorar. Hukuk bu konuların adli taraflarıyla ilgili olarak elbette kendi üzerine düşeni yapacaktır. Bize bunun faturasını CHP’nin önüne koymaya devam etmektir.”

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin