Erdoğan ‘camiye içkiyle girdiler’ yalanını yineledi: ‘Bunlar terörist, bunlar sürtük’

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gezi Parkı protestoları sırasında eylemcilerin sığındıkları camiye bira şişeleriyle girdiklerini ve camiyi kirlettiği yalanını 9 yıl sonra yineledi. Gezi eylemlerini hedef alan Erdoğan, “Bu teröristler, eşkıyalar bira şişeleriyle caminin içini pislemişti. Bunlar çürük, bunlar sürtük.’’ dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında gündemi değerlendirdi.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

ATATÜRK HAVALİMANI KISMEN VASFINI SÜRDÜRECEK

“Adını Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi olarak tescil ettiğimiz eser İstanbul’un en yoğun nüfusuna sahip bölgesinde şehrin bir nefes borusu, bir vahası olarak insanımıza hizmet verecektir. Dünyanın en büyük, en modern, en işlevsel havalimanlarının başında gelen İstanbul Havalimanı her geçen gün artan yolcu sayısı ve prestiji ile ülkemizin yüz akı eseri olarak faaliyetlerine devam ediyor. Atatürk Havalimanı ise askeri havalimanı, hizmete açık sivil pisti, havacılık faaliyetlerinin sürdüğü diğer birimleriyle kısmen bu vasfını sürdürücek. Atatürk Havalimanı kısmen vasfını sürdürecek. Biz yurt içi ve yurt dışı seyahatlerimizde Atatürk Havalimanı’nı kullanıyoruz.

KILIÇDAROĞLU KANDİL’E SELAM ÇAKIYOR

Bizim yaptığımız her eser gibi İstanbul’daki millet bahçesine çamur atan Kılıçdaroğlu Van’da terör örgütünün ağzıyla konuşarak aklınca Kandil’e selam çakıyor.  Van’ın dışlanmışlığından, terk edilmişliğinden söz ederken bu şehri 2011’deki depremin ardından adeta sıfırdan inşa ettiğimizden adamın haberi yok. O depremden sonra Van’ın ne halde olduğunu biliyor musun sen Bay Kemal? Sen ondan sonra kaç kere Van’a gittin?

Van’da eğer bu PKK örgütünün uzantısı olanlar görevde olmuş olsaydı, şu anda suyu olan bir Van bulamazdınız. Biz onların döneminde bile DSİ’nin böyle bir görevi olmadığı halde, Van’a suyu biz götürdük. Büyükşehir statüsünde olduğu için suyu kendisinin temin etme zorunluluğu var.

ŞAKIR ŞAKIR ÖDEMEYE MECBURSUN

Kılıçdaroğlu yolsuzluk operasyonlarına karşı çıkarak safını belli etmiştir. Bu zat; inanın yalancı. Bu zat; omurgasız, bir proje, bir aparat. Bu zatın ülkede yapılan eserleri engellemeye çalışmaktan başka bir gayretine şahit oldunuz mu? Biz gelirsek bunların verdiği işi alan müteahhitlere ödemeleri yapmayacağız diyorlar. Devlette devamlılık esastır. Bunu nasıl dersin. Söke söke bu ülkede yargı var. Şakır şakır ödemeye mecbursun. CHP’nin vekil olmuş olan müteahhitlere CHP’li müteahhit ödeme yapmam demedik ya hepsine şakır şakır yaptık.

BUNLAR ÇÜRÜK, BUNLAR SÜRTÜK

Ağaç bahanesiyle çakılan kıvılcım bir anda ülkenin çıkarlarını hedef alan çatışmaya dönmüştü. Dolmabahçe’deki caminin içinde bu eşkıyalar, teröristler bira şişeleriyle caminin içini pisletmişti. Bunlar çürük, bunlar sürtük. Kamu binalarının, polis araçlarının, işyerlerinin, otobüslerin, sokakların yıkıldığı Gezi olaylarının arkasında hangi güçlerin olduğunu tarih de yazıyor. Bunlardan bu millete hayır gelmez. Bunlar ancak terör sevicilerle beraber.

Gezi olaylarının planlı ve alçak kalkışma olduğunu boşuna söylemiyoruz. Yatırımcıların çıkışan, dövizin yükselmesine kadar halen boğuştuğumuz sorunun başlangıç noktası Gezi hadisesidir. Maddi tahribatın bedeli 1,5 milyar dolar. Bu hadise arkasından gelen tüm oyunların, tuzakların işaret fişeğidir.’’

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin