Erdoğan camide konuştu, Sezen Aksu’yu hedef aldı: O dilleri koparmak bizim görevimiz

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazı sonrası cami içerisinde yaptığı konuşmada Sezen Aksu’yu hedef aldı. Erdoğan, isim vermeden, “Hz. Adem Efendimiz’e (sas) kimsenin dili uzanamaz. O uzanan dilleri yeri geldiğinde koparmak bizim görevimizdir.” dedi.

Tayyip Erdoğan, Cuma namazını Büyük Çamlıca Camisi’nde kıldı. Namaz sonrası cemaate seslenen Erdoğan’ın hedefinde sanatçı Sezen Aksu vardı. Erdoğan, “Hakaretlerin bini bir para. Bütün bunların karşısında dimdik duracak olanlar sizlersiniz. Hz. Adem efendimize kimsenin dili uzanamaz. O uzanan dilleri yer geldiğinde koparmak bizim görevimizdir. Havva validemize kimsenin dili uzanamaz. Onlara da had bildirmek bizim görevimizdir.” ifadelerini kullandı.

AKP’ye yakınlığıyla bilinen Milli Beka Hareketi’nin tehdit ettiği Sezen Aksu hakkında, “dini değerlere hakaret ve tahrik veya aşağılama” iddiasıyla suç duyurusunda bulunulmuştu. Bu suç duyurusunda Sezen Aksu’nun mal varlığına da el konulması talep edilmişti.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

 1. – “Halki kin ve nefret soylemleri ile katliama yonlendirmek” sucunu islemis olmak hic umurunda degil…tamamen bilincli ve kasitli bir tiyatro..
  – “ic savas cikartma eylem plani”:
  – planli tahrik nu:1: sercenin sarkisi….;…beklenen tepkiler…..yapilacak aciklamalar: (kim, nezaman, nerede)
  – planli tahrik nu:2: bir karikatur krizi…
  – planli tahrik nu:3: bir camiye saldiri…
  – planli tahrik nu:4: turbanli bir kadinin basortusunun cekilip cikartilmasi…
  ……

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin