Erdoğan belediyeleri kaybetti, iktidarı da kaybedecek | ÇIKIŞ YOLU

Ekrem Dumanlı ve Cumali Önal, yeni programları Çıkış Yolu’nun ilk bölümünde siyasetteki yeni arayışları masaya yatırdı.

Türkiye, dış politikada hızla gerilerken, iç politikada da patinaj yapıyor. CHP istenen performansı gösteremiyor. AKP’nin halk nezdinde hala popüler olmasının da önemli sebebi olarak gösteriliyor. Neden?

Son 1,5 yıl içinde Türk siyasi hayatına iki yeni parti girdi. Bu partilerin kurucuları AKP’nin güçlü olduğu dönemde önemli görevlerde bulunmuş Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan. Bu iki ismin ya da partileri Türkiye için umut olur mu?

Davutoğlu ve Babacan’ın birbirine benzeyen ya da çok ayrı düştükleri noktalar neler? Bu iki isim görevde oldukları süre içinde “Erdoğan’a mutlak itaat etmeyen isimler“ diye söyleniyordu? Doğru mu?

İki ismin ne kendileriyle, ne de aile efradıyla ilgili yolsuzluk iddiaları neredeyse hiç konuşulmadı. Bundan dolayı da bu isimlerin Erdoğan’dan çizik yedikleri söylenebilir mi? Yolsuzluklara bulaşmamış olmaları halk nezdinde bu isimlere bir itibar kazandırabilir mi?

Davutoğlu ve Babacan, Erdoğan yönetiminin yolsuzluklarını yakinen biliyor mu? Biliyorsa neden anlatmıyor? Veya ülke seçim sathi mailine girerse mi anlatacaklar?

İki ismin başarı şansı nedir? Ya da ne yaparlarsa başarı şansları artar? Özellikle Kürt sorunu, 15 Temmuz, Ermeni ve Ege sorunu gibi konularda devletin resmi refleksleriyle hareket etmeleri mecburi mi? Bu konularda devletin ve hükümetin resmi söylemlerinin dışına çıkmaları mümkün mü?

Değerli izleyicimiz,

▶️ Bize Youtube’dan destek olabilirsiniz: http://youtube.com/c/TR724/join
▶️ Bize Patreon’dan destek olabilirsiniz: https://www.patreon.com/TR724

Bunun yanında TR724 yayınlarının daha fazla kişiye ulaşmasını sağlamak için
✅ Abone olmayı, 🔔 bildirim zilini açmayı ve ✍️ videolarımıza yorum yazmayı unutmayın.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin