Erdoğan’ın istifasını istediği belediye başkanı görevi bırakacağını açıkladı

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın partili belediye başkanlarına yönelik tasfiye hareketi devam ediyor. Bu kapsamda Erdoğan, Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün istifasını istedi.

Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ise bugün saat 17.00 itibariyle belediye başkanlığı görevinden ayrılacağını açıkladı.

Külcü, belediye meclisi tarafından seçilecek bir kişinin birkaç gün içinde yeni belediye başkanı olarak göreve başlayacağını söyledi ve ekledi:

“O kardeşimizde şuan çalışmış olduğumuz ekiple heyecanlarını da daha da büyüterek yürütmüş olduğumuz, yapmış olduğumuz hizmetlerin çok daha iyilerini şehrimiz ve Çorum için yapmaya devam edeceklerdir.

“Özellikle şunu belirtmek isterim resmi görevimden sadece belediye başkanlığımdan ayrılıyorum. Partimle olan bağımda bir zafiyet söz konusu değil asla olmayacaktır. Mesele bir dava olarak bakanlardanız. Davada asıl olan esas olan samimiyet ve sadakattir. Gösterdiği liderlik ile sadece Türkiye’nin değil bütün mazlum milletlerin adeta umudu haline gelmiş olan Cumhurbaşkanımıza 17 yıl boyunca birlikte siyaset yapma imkanı verdiği için şükran duygularımı arz ediyorum.”

Külcü’nün, genel merkez tarafından istifasının istendiği iddia edilmiş, Çorum’daki İl Kongresi’ne katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da, Külcü ile görüşmüştü.

Külcü 2001’de AKP’nin Çorum Kurucu İl Başkanı olmuş, 2002’de yapılan seçimlerde Çorum Milletvekili olarak parlamentoya girmişti.

Odatv’de yer alan habere göre, istifanın bu hafta içinde gerçekleşmesi bekleniyor.  Erdoğan, geçen günlerde Çorum 6. Olağan İl Kongresi’ne de katılarak AKP’li Başkanla görüşmüştü. AKP’de İstanbul, Niğde, Düzce, Bursa, Balıkesir ve Ankara belediye başkanları Erdoğan tarafından tasfiye edilmişti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin