Erdoğan, bayram mesajında Suriye’ye operasyon sinyali verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı için yayımladığı mesajda Suriye’ye yapılacak muhtemel operasyonun sinyallerini verdi. Ağustos ayının Türk tarihinde zaferler ayı olduğunu söyledi ve “İnşallah bu Ağustos’ta da tarihimizin zaferler halkasına bir yenisini daha ekleyeceğiz” dedi.

Malazgirt Zaferi, Mercidabık Seferi, 30 Ağustos ve Kıbrıs Harekatı gibi geçmişteki başarılı olayları hatırlatan Erdoğan, ağustos ayının Türk tarihinde zaferler ayı olduğunu vurguladı.

Hüsrana uğratmayı sürdüreceğiz

Erdoğan, ‘Türkiye’nin sınırları boyunca kurulmaya çalışılan terör koridoruna ilk vurulan darbe’ diye tanımladığı Fırat Kalkanı Harekatı’nın da 1 Ağustos’ta başladığını belirtti ve “İnşallah bu Ağustos’ta da tarihimizin zaferler halkasına bir yenisini daha ekleyeceğiz” dedi.

Türkiye’yi durdurmaya çalışanların hüsrana uğratılacağını söyleyen Erdoğan, “Ülkemizi terör örgütlerinin saldırılarından ekonomik tuzaklara kadar nice sinsi yöntemle durdurmayı planlayanları önümüzdeki dönemde de hüsrana uğratmayı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin