Erdoğan Ayasofya’da 26 ay sonra istikametini kaybetti!

Ayasofya’nın ibadete açılmasının ardından AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ayasofya ile ilgili 2 yıl önce yaptığı açıklamalar da yeniden gündeme geldi. Erdoğan katıldığı bir canlı yayında ‘Ayasofya ibadete açılsın’ talebine verdiği “Bunlar dünyayı tanımıyorlar. Muhataplarını bilmiyorlar. Ben bir siyasi lider olarak bu oyuna gelecek kadar istikametimi kaybetmedim” cevabı ise sosyal medyanın gündemine oturdu.

Ayasofya’yı müzeye dönüştüren 1934 tarihli Bakanlar Kurulu kararı açılan dava sonrası Danıştay tarafından iptal edildi. Kararın ardından Erdoğan imzaladığı kararname ile Ayasofya’yı Diyanet İşleri Başkanlığı’na devretti. Ayasofya 24 Temmuz’da cami olarak yeniden ibadete açılacak.

2018’DE SÖYLEDİĞİ SÖZLER GÜNDEME GELDİ

Dünya ve Türkiye gündemine oturan kararın ardından Erdoğan’ın, Ayasofya’nın ibadete açılmasıyla ilgili geçmiş yıllarda söylediği sözler de yeniden gündeme geldi.

3 YORUMLAR

  1. Esas üzerinde durulması gereken konu bu. 2018 de Erdoğan kendi fikirini söylüyor. Şimdi ise Ayosofya nın camiye çevrilmesi nin Erdoğan’ın kararı olduğunu düşünmüyorum. Evet biraz komplo teorisi olacak ama Erdoğan’ın ipleri kim(ler)in elindeyse karar oradan ve hedef sadece Türkiye değil Dünya çapında bir kaos.

  2. Sonuclari itibariyle bakildiginda Islam dusmanlari icin muthis bir arguman…basgasibin gorevlendirilmis olmasi tespitine katiliyorum…seytani bir mekanizma var ve isliyor…Allah durdursun ins.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin