Erdoğan: Avrupa’da, Amerika’da raflar boş, bizde bolluk devam ediyor

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara AKM Millet Bahçesi Açılış Töreni’nde konuştu. Erdoğan, İngiltere’de, ABD’de rafların boş olduğunu iddia etti. Erdoğan, “Bizde bolluk bereket yoluna devam ediyor fakat nankörlere ne anlatırsan anlat, anlamazlar. Gözleri var görmez, kulakları var duymaz.” dedi.

Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarından bazı bölümler şu şekilde:

“Amacımız en güzel şehircilik örneklerini yaratmaktır. Millet Bahçesini, insani merkeze alan bir sorumluluk olarak görüyoruz. İnşallah 2053 vizyonumuzun ilk ve en iddialı hedefi olarak belirlediğimiz ‘Yeşil Kalkınma Devrimi’nin lokomotif şehri Ankara olacaktır. Cumhuriyetimizin 100 yaşında daha fazla Millet Bahçesi’ni ülkemize kazandırmış olacağız. Yarın İstanbul’da yeni Atatürk Kültür Merkezi’nin açılışını yapacağız. Sadece İstanbul’un değil dünyanın en önemli kültür merkezi olacak bu eserin hayırlı olmasını diliyorum. İstanbul Atatürk Havalimanı’nda da cumhuriyetimizin 100. yılına yakışır bir Millet Bahçesi kuruyoruz. Yıl sonu ihaleye çıkıyoruz.”

3,1 MİLYAR DOLARI İKLİM DOSTU PROJELERDE KULLANACAĞIZ

“Geçtiğimiz günlerde yaptığımız anlaşmayla Dünya Bankası ve gelişmiş ülkeler vasıtasıyla ülkemize kazandırdığımız 3 milyar 157 milyon dolarlık kaynağı da yeşil iklim dostu projeler için kullanacağız.”

AVRUPA’DA RAFLAR BOŞ, BİZDE BEREKET VAR

“Ana muhalefet bir şeyi unutuyorlar: Biz Cumhur İttifakı olarak emin adımlarla yarınlara ilerliyoruz. Şu anda İngiltere’de, Avrupa’da, Amerika’da raflar boş. Bizde bolluk bereket yoluna devam ediyor fakat nankörlere ne anlatırsan anlat, anlamazlar. Gözleri var görmez, kulakları var duymaz. Dili var, hakkı söylemez. Onun için biz Cumhur İttifakı olarak yolumuza devam ediyoruz. Ülke olarak milli mücadeleden sonra en kritik atılıma ulaşmamıza çok az kaldı.

HEP BİRLİKTE BEDEL ÖDÜYORUZ

“Türkiye, istedikleri gibi itip kakabilecekleri, istikamet çizebilecekleri, parmak sallayabilecekleri eski Türkiye değildir. Hep söylediğim gibi yine başaramayacaklar. Bu süreçte hep birlikte bedel de ödüyoruz, sıkıntılar da çekiyoruz. Her saldırıyı savuşturmanın ülkemize bir maliyeti var. Biz milletimizle bu yola bedel ödemeyi göze alarak çıktık.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin