Erdoğan 45 yıllık fabrikaları yeniymiş gibi tekrar açtı!

Tr724 HABER – AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Gaziantep’te ‘yeni’ diye açılışını yaptığı 300 fabrikadan çoğunun yıllar önce açıldığı ortaya çıktı. Aralarında 45 yıllık fabrikaların da olduğu fabrikalarının ‘yeniymiş’ algısıyla açılması tepki çekti.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep Organize Sanayi Bölgelerinde yapımı tamamlanan! 300 fabrikanın resmi açılış törenine katıldı. Ancak, Erdoğan’ın “yeni” açılışını yaptığı fabrikaların büyük bölümünün zaten daha önceden açıldığı belirtildi.

Erdoğan’ın Türkiye ekonomisinin koronavirüs salgınından bile etkilenmediği ve 45 bin kişiye yeni istihdam oluşturulduğu algısını oluşturmak için yeniden açtığı 300 fabrikanın listesini Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, paylaştı.

Varank’ın paylaştığı listedeki fabrikaların çoğunun yıllar önce açıldığı hatta 45 yıldır faaliyette olan fabrikaların dahi yeniymiş gibi açıldığı orta çıktı.

İşte o açılışı yapılan fabrikadan gelişigüzel seçilen bazıları:

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu ise kinayeli bir şekilde “Ülke genelinde açılan fabrika sayısı yüzü bile bulamazken sizin şehrinizde 300 fabrika açılıyor. Hadi yine iyisiniz iyi” dedi.

Çiltuğ Isı Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin Yönetim Kurulu Üyesi ve İYİ Parti Gaziantep Milletvekili adayı olan Can Tuğsuz ise, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

300 fabrika içinde kendi fabrikalarının da “yeni” açıldığının duyurulmasına tepki gösteren Tuğsuz, fabrikasının 45 yıldır hizmette olduğunu söyledi.

Tuğsuz, “Gaziantep’te açıldığı iddia edilen 300 fabrika listesindeki fabrikamız 45 yıldır(!) faaliyettedir. Yeni açılması söz konusu değil. Düğmeye basıp aç-kapa yaptılarsa onu bilemiyorum 🙂 Kamuoyunun takdirine sunuyorum.” diye yazdı.

CHP Şahinbey İlçe Başkanı Zeki Gürsel de, “Bugün kentimiz OSB’de yeni? açılan 300 fabrika listesine baktığımızda Bunların hiç biri yeni değil listede 50-60 yıllık fabrikalar var. Peki hadi yeni diyelim 300 yeni fabrika açıldı diyenlere soruyorum Doğal olarak işçi lazım çalışmak isteyenler Nereye? Nasıl? Müracaat edecek?” ifadelerini kullandı.

 

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin