“Ensar Vakfı AKP’nin eğitim politikalarını belirliyor”

AKP Ankara Milletvekili Aydın Ünal, Ensar Vakfı’nın Antalya’da düzenlediği, “6. Büyük Türkiye Buluşması” toplantısına katıldı. Aydın Ünal, burada yaptığı açıklamada Ensar Vakfı’nın “bir sivil toplum örgütü” olarak Türkiye’nin demokratikleşmesinde, gençlerin eğitiminde çok önemli bir sorumluluk üstlendiğini savundu.

Karaman’da çok sayıda öğrenciye tecavüz olayıyla gündeme gelen Ensar Vakfı’nın siyasetle ilişkisinin diğer sivil toplum örgütlerinin siyasetle ilişkisi gibi olmadığını vurgulayan Ünal, “Ensar Vakfı, AK Parti’nin kuruluşunda, AK Parti’nin politikalarının belirlenmesinde birçok sivil toplum örgütümüzle çok etkili oldu. Şu anda da en önemli eğitim politikalarının daha yaygın ve kaliteli bir şekilde yürütülmesi için Ensar Vakfı görüş ve düşüncelerini hükümetle paylaşıyor” diye konuştu.

Sözde F…’nün Ensar Vakfı’na, Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı’na (TÜRGEV) ve bunun gibi sivil toplum örgütlerine acımasızca saldırdığını, iftira attığını iddia da etti.

Diğer yandan Ünal, ABD’de itiraflardan bulunan Reza Zarrab üzerinden Hizmet Hareketi’ne yargısız infazların yapılacağını ve Türkiye’de aileleriyle birlikte 1 milyon Cemaat üyesini zor günlerin beklediğini yazmıştı. Ünal’ın bu ifadesi soykırım çağrısı olarak değerlendirilmişti.

 

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin