Enes Kanter: Can güvenliğim yok, Londra’daki maça gidemem

NBA’de New York Knicks takımında oynayan Enes Kanter, takımının İngiltere’nin başkenti Londra’da oynayacağı maça katılamayacağını açıkladı. Kanter, Londra’da can güvenliğinin olmayabileceğini söyledi. Kanter, 17 Ocak’ta takımının Londra’da O2 Arena’da Washington Wizards ile yapacağı karşılaşma sırasında New York’ta kalacak.

KANTER: BİR ÇILGIN, BİR DİKTATÖR YÜZÜNDEN GİDEMİYORUM

Kanter, Londra ile ilgili kararını Cuma akşamı takımının Los Angeles Lakers’ı 119-112 yenmesinin ardından açıkladı. New York Nicks takımı, Kanter’in Londra seyahatine ayrıca vize problemleri sebebiyle katılmayacağını belirtti. Kanter, yaptığı açıklamada ABD ve Kanada dışında başka bir ülkeye gidemeyeceğini çünkü bu ülkelerde öldürülebileceğini belirtti.

Kanter, “Üzgünüm, bu hilkat garibesi, Türkiye Cumhurbaşkanı yüzünden gidemeyeceğim. Oldukça üzüntü verici. Bu durum, bütün kariyerimi ve basketbolumu etkiliyor. Çünkü orada olmak ve takımımın kazanmasına yardım etmek istiyorum. Ancak bu çılgın adam yüzünden, bir manyak ve diktatör yüzünden, oraya gidemiyorum ve işimi yapamıyorum. Oldukça üzüntü verici” dedi.

TÜRKİYE, KANTER’İN PASAPORTUNU İPTAL ETTİ , YAKALAMA KARARI ÇIKARDI
Enes Kanter, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ve Türkiye’de giderek artan insan hakları ihlalerini her platformda eleştiriyor. Kanter’in Türk pasaportu 2017 yılında iptal edildi ve Türkiye, Enes Kanter için uluslararası yakalama kararı çıkardı.

Kanter, Londra’da hayatına kastedecek bir girişimin yapılmasının oldukça kolay olduğunu belirtti. Enes Kanter, “Orada birçok ajanları var. Orada beni kolayca öldürebileceklerini düşünüyorum. Bu çok çirkin bir durum olur.” dedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin