Ekrem İmamoğlu: Kulübün yetkilisi beni aradı ve dedi ki…

Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul'un belediye başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, maçlara gitmemesi yönünde yapılan uyarılara tepki gösterdi.

31 Mart seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, Fenerbahçe-Galatasaray derbisi öncesinde bir kulüp yetkilisinin kendisini arayarak ‘maça gelmemesini rica ettiğini’ söyledi. İmamoğlu, söz konusu yetkiliye, “Benim maçlara gitmeme hiç kimse engel olamaz.” dediğini aktardı.

Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, AKP’nin en fazla oy aldığı İstanbul’un Esenler ilçesinde yer alan Kazım Karabekir Mahallesi semt pazarını ziyaret etti. İmamoğlu’nun geleceğini duyan çok sayıda vatandaşın pazara akın ettiği görüldü. İmamoğlu, vatandaşlar tarafından “İmamoğlu’na mazbatayı ver” sloganları ile karşılandı.

YSK ARTIK BİR KARAR VERMELİDİR!

Ekrem İmamoğlu’nun gündeminde bugün açıklanan işsizlik rakamları vardı. “Çok üzülüyoruz. İşsiz sayısına 1 senede 1 milyon 260 bin kişi eklendi. Bunları konuşalım ya!” dedi. İmamoğlu, pazar ziyaretinin sonunda gazetecilerin sorularını da cevapladı. Maltepe’deki yeniden sayım işlemiyle ilgili bir soru üzerine, “Seçim bittikten sonra tüm gerekçeleriyle sürece itiraz eden Ak Parti. “Geçersiz oylar sayılsın” dendi, sayıldı. Maltepe’de ‘tamamı sayılsın’ dendi, sayılıyor. ‘Sayılsın’ diyen siz, ‘sayılmasın’ diyen siz! Maltepe’de yapılan iş, akıllara durgunluk veren bir iş. Seçimlerin adil olması konusunda tereddütleri olan bizdik. Siz, ‘tüm tedbirleri aldık’ dediniz. Ya ne oluyor kardeşim! Yüksek Seçim Kurulu kararını vermelidir. Artık bu süreç bizim güvenimizi sarsmaya başladı. Her şeyi denediler olmadı. Döndüler artık Maltepe’de ne çıkarırız diye bakıyorlar.” dedi.

MAÇLARA GİTMEME KİMSE ENGEL OLAMAZ

Ekrem İmamoğlu’na, maçlara gitmemesi için arandığına dair açıklaması da soruldu. “Maçlara gitmenizi kim istemedi?” sorusuna şu cevabı verdi: “Evet beni kulübün yetkilisi aradı. Efendim, ‘tehdit unsurları var, maça gelmesi doğru değildir’… Ben de dedim ki; hayır kardeşim. Eğer böyle bir süreç varsa sorumlu siz değilsiniz. Benim maça gitmeme kimse engel olamaz. Ben kim olduğunu açıklamam. Kamuya bunu açıklayacak olan kulüp yetkilisini arayan kişidir. Neden yaptığını açıklasın, ben gerekli açıklamamı yaparım. Ben maçlara gitmeye devam edeceğim. Pazarlara gideceğim. İşsizliği göreceğim ki çözüm üretelim.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin