Ekonomiyi eleştiren Erdoğan’ın köylüsü gözaltına alındı

Rize’de yaptığı sokak röportajında AKP iktidarın ekonomi politikalarını eleştiren Mehmet Ali Sancaktutan, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret iddiasıyla gözaltına alındığını belirtti.

Rize’de “Sokak Kedisi” ekibi tarafından yapılan sokak röportajında konuşan ve Erdoğan’ın Güneysu’dan köylüsü olduğunu belirten 52 yaşındaki Mehmet Ali Sancaktutan, röportajda iktidarın ekonomi politikalarını eleştirdi.

Mehmet Ali Sancaktutan, YouTube’de “Rize’de meydan dayağı gibi konuşma” başlıklı videonun yayınlanmasından sonra polis tarafından arandığını söyledi. Rize Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne gittiğinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret iddiasıyla savcılık tarafından soruşturma açıldığını öğrendiğini söyleyen Sancaktutan, bu nedenle ifadesinin alındığını kaydetti.

SAVCILIK SORUŞTURMA AÇTI

Mehmet Ali Sancaktutan yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Ben Cumhurbaşkanımızla aynı ilçe Güneysu’danım. Sokak çekimi yapan bir kişinin ekonomi ile ilgili sorusuna verdiğim cevaplar Türkiye’de gündem oldu. Benim dediklerimi zaten herkes diyor, söylediğim farklı bir şey de yok. Bugün beni polis aradı ve Rize Emniyet Müdürlüğü güvenlik şube müdürlüğüne gittim. Bana Erdoğan’a hakaret ettiğim gerekçesiyle hakkımda Savcılığın soruşturma açtığını söylediler, ifade vermemi istediler”

“Ülke gündemine dair ekonomi üzerine konuşma yaptım. Bu konuşmamda kesinlikle Cumhurbaşkanımız dahil kimseye hakaret içerikli kelimeler kullanmadım ve kullanmam. Amacım ülke ekonomisinin bozuk olduğunu, durumumuzun kötü olduğunu belirtmek amaçlı tepkimi vermekti. Konuşmam dinlendiğinde konuşmanın suç olup olmadığını Yüce Türk Adaletinin savcı ve hakimlerine bırakıyorum ve onlara güveniyorum. Suçlamaları kabul etmiyorum” dedim. Ardından hakkımda serbest bırakılma tutanağı yaptılar ve emniyetten ayrıldım”

‘‘TEHDİT EDİLİYORUM’’

Sancaktutan, AKP’nin ekonomi politikalarını eleştirdiği için köylüleri tarafından da tehdit edildiğini söyledi.

“Şimdi sosyal medyadan bana tehditler yapılmaya başlandı. Küfürler hakaretler devam ediyor. Çocuklarıma kimse ile konuşmayın dedim. Bu tepkiler sonrası hayatımdan açıkçası endişelenmeye başladım. Bana hakaret eden küfür edenleri tespit edip suç duyurusunda bulunacağım.Ailem tehdit ediliyor. Bu akşam evim kurşunlanırsa bunu AKP’liler yapmış olacak veya talimat alıp yapacaklar. Beni köyden kovmak istiyorlar, nereye gideceğim gidecek yerim yok. Ben adalete güveniyorum. Bu konuştuklarımdan dolayı cezaevine girersem, birileri çocuklarıma ekmek getirir gam da yemem. Ben isterdim ki Cumhurbaşkanım çıkıp “Nedir bu köylümün derdi, zoru sorun bakalım” demeliydi. İçişleri Bakanı kocaman İçişleri Bakanı benim gözaltına alınmam için talimat veriyor. Yazıklar olsun. Ben ne ettim? Hakkımı aradım. Birileri, iktidara yakın cepleri doldururken biz açız. Çayımızı satamıyoruz aldığımız maaşlar kredi borçlarına derdimizi anlatmayalım mı? Bu nasıl bir ülke oldu? Cumhurbaşkanımız sesini yükseltiyor ülkenin yüzde 50’sini yok sayıyor. Artık bunaldık. Geçinemiyoruz. Evde dört çocuğum da işsiz. Ben adalet arıyorum, hakkımı arıyorum”

 

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin