Ekonomiye isyan eden vatandaşı tehdit etti: ‘Ben devletin içindeyim, hakkınızda işlem başlatacağım’

İstanbul Ümraniye’de bir sokak röportajında ekonomiden şikâyet eden bir vatandaşı, AKP’li genç bir kadın “Ben devletin içindeyim, hakkınızda işlem başlatacağım.’’ diyerek tehdit etti.

Objektif Medya adlı YouTube kanalının sokak röportajında vatandaşlar ekonomik zorluklar çektiğini dile getirdi. Ümraniye’de gerçekleştirilen röportajda ekonomik krizi isyan eden ve Anadolu’da tarım ve hayvancılığın can çekiştiğini, birçok çiftçinin borçlardan dolayı çiftçiliği bıraktığını söyleyen bir vatandaş, “Hayat sadece İstanbul doğuya gelsinler, milletin hayvanların durumunu görsün, sonra genelleme yapsınlar. Saman, yem alamıyorlar.” dedi.

Vatandaşın sözlerine sinirlenen genç bir kadın ise AKP’nin ekonomi politikalarını savunup ekonomik krize isyan eden vatandaşları tehdit etti.

Ekonomi iyi diyen AKP’li kadın, AKP iktidarının politikalarını eleştiren bir vatandaşı, “Ben devletin içindeyim, mesleğimi söylemek istemiyorum. Röportajdan sonra bilgilerinizi alacağım, dedikleriniz çıkmazsa hakkınızda işlem başlatacağım” diyerek tehdit etti.

Tehdit sözlerinin ardından araya giren vatandaşlara da sinirlenen AKP’li kadın “Size ne? Avukatı mısınız?” diyerek terslediği görüldü.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

3 YORUMLAR

 1. “Siz benim kim olduğumu biliyor musunuz?” ifadesinden,
  “Ben Devletin içindeyim; hakkınızda işlem başlatacağım” aşamasına geçiş…

  “Siz benim neler çektiğimi nerden bileceksiniz?

 2. Kadının sorduğu soru çok önemli. “Allah için, Allah rızası için konuş. Eski devirle şimdiki devir bir mi?”.
  Medeniye galebe ikna iledir; icbar ile değildir.

  Bu sorunun cevabı açık ve net olarak millete verilemedikçe şimdiki sistem ve zulümler devam eder.
  Dünya’da 20 yılda hiç bir gelişme yaşanmamış mıdır ki, Türkiye’de hiçbir gelişme olmasın?
  2002 yılı, kendinden 20 yıl öncesiyle karşılaştırıldığında aynısı mıdır?

  Belki soruyu şöyle düzeltmek lazım: AKP’nin 2013 yılına kadar, yani ilk 11 yılda Türkiye’ye kazandırdıkları ile 2013-2021 sonrasında Türkiye’ye yaşattıkları aynı mıdır?

  Bu kadıncağız, AKP ile devleti özleştirmiş “Türkiye’de yaşıyorum, devleti eleştirmem” diyebiliyor. Bu kafada olanlar Allah için cevap versinler, “Hükümeti eleştirmek ve devleti eleştirmek aynı şey midir?”

  • Devleti yarı Tanrı yerine koyan bir anlayıştan geliyoruz. Allah’in yeryüzündeki gölgesi demişiz padişaha. Haşa Allah’ın gölgesi eleştirilebilir mi? Türkiye’de yaşayan devleti de eleştirebilir. Hatta devleti eleştirmelidir de. Çünkü bu devlet kurulduğundan beri hep birilerine zulmetmiş, zulmü bana dokununcaya kadar, bunu algılıyamıyordum. Bu zulüm algılarımı açtı çok şükür. Zalimin memuru olmaktan kurtuldum. O kadın devlet icin zulmetmek istiyor ve bunu iyi bir şey zannediyor benim eski halim gibi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin