e-Devlet’te dava dosyaları silindi mi?

Tr724 HABER MERKEZİ
Dava dosyalarının takip edilebildiği e-devlet sistemi sıfırlandı.
Hakkındaki davalarla ilgili yeni gelişmeleri takip etmek isteyenler e-devlete girdiğinde artık, “Adınıza açılmış ya da müdahil olduğunuz bir dava dosyası bulunamamıştır.” mesajıyla karşılaşıyor.
Onlarca dava dosyası olanlara da aynı uyarı geliyor. Daha bir kaç hafta önce çalışan sistemin neden ‘sıfırlandığı’ ya da dosyaların neden artık erişime kapatıldığı bilinmiyor. Zira bu konuda hiç bir açıklama yapılmadı.
Seçim öncesinde böyle bir ‘kısıtlamaya’ gidilmesi kafalarda soru işaretlerinin oluşmasına da neden oldu.
Kamuoyu, “Dava dosyaları sistemden kaldırıldı mı?
Hakkımda açılan dava dosyalarını neden göremiyorum?
Sistemde güncelleme mi yapılıyor?
Güncelleme yapılıyorsa neden diğer hizmetlerde sorun yaşanmıyor?
Dava dosyalarına erişimin engellenmesinin sebebi ne?” sorularına cevap arıyor.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

3 YORUMLAR

  1. “Muddei iddiasini islat ile mukelleftir”… Hakkinda dava olup, e:devlet ciktisi elinde olan arkadaslar, yeni ekran goruntulerindeki “hakkinda acilmis bir dava dosyasi yoktur” ciktisini biraraya getirerek dosya olustursalar ve yapilan sahtekarligi acik hale getirseler… Boylesi bir yolla acilan dava sayisini az gostermek, zulme maruz kalanlarin iltica imkanlarini sinirlamak isteyen zalimlerin bir sahtekarliklari daha, uluslararasi kamuoyunda ortaya cikmis olacaktir.

  2. Çok doğru Selahhatin bey. Darbe tiyatrosunun hemen sonrasında yurtdışındaki arkadaşların pasaportlarını iptal etmeye başlamışlardı. Güya ki arkadaşlar “pasaportumu kaybettim; gereği için…” diye dilekçe yazıyorlar, onlar da ona göre pasaportları iptal ediyorlardı. ABD havalanında bu sorunla karşılaşan bir arkadaşa, görevli memur: “Çok şaşırdım. Bu daha önce sadece Kuzey Kore’nin yaptığı bir hareketti” demişti. Gerçekten de bir süre sonra, bir devletin kendi verdiği pasaportu, yine kendinin geçersiz saymasının temelde o devletin uluslararası hukuk ve kamuoyu önünde ne kadar saçma olduğunun farkına varıp vazgeçtiler. Belki bu saçmalıktan da vazgeçerler…

  3. Çatalca asliye hukuk mahkemesin davamız vardı işe iade davası fakat Çatalca Silivri mahkemesine taşındı denildi dosya oraya gönderildi ama Silivri mahkemesi kabul etmedi avukatın dedikleri e devlette de müdahil olduğunuz dava yok diye çıkıyor ne yapmalıyız

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin