Durmuş Yılmaz’dan Müsavat Dervişoğlu’na: Dur hele, bu ne acele!

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu, düzenlediği basın toplantısında, “Cumhurbaşkanı’nın Türkiye ittifakı beyanını önemsiyor ve ciddiye alıyoruz.” ifadelerini kullanmıştı.

İYİ Parti milletvekilleri Durmuş Yılmaz ve Aytun Çıray, kendi genel başkan yardımcıları olan Dervişoğlu’nun yaptığı ‘Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın’Türkiye ittifakı ile ilgili açıklamalarını önemsedikleri’ yönündeki açıklamasına tepki gösterdi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz, Twitter hesabından Dervişoğlu’nun açıklamalarının da alıntılayarak yaptığı paylaşımda, “Dur hele, bu kadar acellecilik niye? Demiri soğutalım diyen kişi ertesi gün el sıkmadı.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, katıldığı bir törende İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile tokalaşmamıştı. Durmuş Yılmaz’ın bu açıklamalarına destek ise İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray’dan geldi. Çıray da Yılmaz’ın paylaşımını retweet ederek kendi hesabında paylaştı.

ERDOĞAN’IN HEDEFİ NE?

Erdoğan’ın Türkiye ittifakı çıkışı son dönemin en temel tartışma konularından biri. Temel olarak iki görüş hakim; ilk görüşe göre Erdoğan, ‘nefret’ söyleminin işe yaramadığını, ‘ittifak’ stratejisinin AKP’ye kaybettirdiğini gördü. Bu nedenle toplumun tansiyonunu düşürmek ve ittifakı bitirmek için yeni bir strateji izliyor. İkinci görüşe göre ise ekonomi düzeltilemez hale geldi. Ve faturanın birilerine yıkılması lazım. Bu nedenle Erdoğan, yanına CHP ve İYİ Parti’yi de alarak bütün faturayı muhalefete kesmek istiyor. Bu görüşe göre ayrıca Erdoğan’ın İMF ile anlaşmaktan başka şansı kalmadı. Sonuç olarak Erdoğan IMF ile masaya oturup, topu CHP’ye atacak.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin