Dünyagöz Hastanesi gazete ilanıyla AKP’ye övgüler dizdi!

2 yıl önce haksız rekabet ettiği ve hastanesini öne çıkartacak nitelikte reklamlar yaptığı gerekçesiyle 220 bin TL tazminat ödemeye mahkûm edilen Dünyagöz Hastanesi’nin yandaş gazetelere verdiği ilanda AKP’ye teşekkür etti.

Eylül ayında tam kadro çalışmaya başlayarak kısa çalışma ödeneği kapsamından çıktıklarını havuz medyasına verdiği bir ilanla duyuran Dünyagöz Hastanesi, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ve başkanlık sistemine övgüler yağdırdı.

Dünyagöz Hastanesi’nin bugün yandaş gazetelere verdiği ilanda başkanlık sistemine ve Erdoğan’a yönelik övgüler dikkat çekti.

Eylül ayı itibariyle kısa çalışma ödeneği kapsamından çıkan Dünyagöz Hastanesi, bu durumu gazetelere verdiği bir ilanla duyurdu. AKP iktidarının ekonomiyi çok iyi yönettiğini ileri süren ve ekonomi yönetimine övgüler yağdıran Dünyagöz Hastanesi verdiği ilanda, “Ekonomimizin hızla normalleşmesi ve hızlı kararlar alınabilmesi cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ve bu sistemin mükemmel bir şekilde yönetilmesi sayesinde olabilmiştir.” ifadeleri kullanıldı.

Dünyagöz Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Eray Kapıcıoğlu imzasıyla birçok yandaş gazetede tam sayfa yayımlanan ilan aynen şöyle:

Dünyagöz Hastanesi, geçen yıl Ziraat Bankası tarafından kurtarılacağı iddiası ile gündeme gelmişti.

HAKSIZ REKABET ETTİĞİ GEREKÇESİYLE TAZMİNATA MAHKUM EDİLMİŞTİ

2018 yılında reklam yapma yasağı olmasına rağmen, birçok platformda reklam vererek göz sağlığı alanındaki rekabeti bozduğu ve haksız rekabet kurallarını ihlal ederek milyonlarca lira kazanç elde ettiği gerekçesiyle Dünyagöz Hastanesi, mahkeme tarafından 220 bin TL tazminat ödemeye mahkum edilmişti.

200 MİLYON DOLARLIK BORCUNU ZİRAAT BANKASI KAPATTI

Sözcü yazarı Serpil Yılmaz ise, 19 Aralık 2019 tarihli yazısında, hastanenin 200 milyon dolarlık borcunun Ziraat Bankası tarafından kapatılacağının iddia edildiğini yazmıştı.

Yılmaz’ın “Dünya Göz Hastanesi’ni de Ziraat mi kurtaracak?” başlığıyla yayımlanan yazısı şöyleydi:

Ziraat Bankası’nın şimdi de Dünya Göz Hastanesi’nin 200 milyon dolarlık kredi borcunu temizleyip karşılığında hisse satın alacağı iddia ediliyor.

Simit Sarayı’ndan sonra gözler Dünya Göz Hastanesi’ne çevrildi. Ziraat GSYO, Dünya Göz Hastanesi’nin Ziraat Bankası’na olan 200 milyon dolarlık kredi borcunu temizleyip, karşılığında hisse satın alacak… Hisselerinin yüzde 100’ü Ziraat Bankası’na ait olan Ziraat Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı’nın (GSYO) ilk kurtaracağı şirket Simit Sarayı olmayacaktı aslında.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin