Dün tahliye edilen Alparslan Kuytul gece yarısı baskınıyla gözaltına alındı, tutuklandı

Bir yıl cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edilen Alparslan Kuytul tekrar gözaltına alındı. Gece yarısı  evde misafirleri ve akrabaları bulunduğu esnada baskına uğrayan Kuytul,  gözaltına alınarak Adana Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Duruşma savcısının itirazı üzerine yapılan gözaltı işleminden sonra Kuytul yeniden tutuklandı.

Furkan Vakfı soruşturması kapsamında dün tahliye kararı verildikten sonra Bolu F Tipi Cezaevinden çıkan Kuytul’un Adana’da Terörle Mücadele Ekipleri tarafından yeniden gözaltına alındı.

Furkan Vakfı’na yakın yayın yapan furkanhaber.net’in haberine göre, evde bulunan kadınlar ve çocuklar polis şiddetine maruz kaldı. Evde arama yapan polis ekipleri, neden gözaltı uyguladıklarını ve arama yaptıklarına dair açıklama yapmadı.

KONUŞMA YAPMASI SİREN SESLERİ İLE BASTIRILDI

25 Ocak sabahı sevenleri tarafından Adana’da karşılanmak istenen Alparslan Kuytul, polis barikatları ile karşılaştı. Adana Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube’ye bağlı polisler tarafından evi ablukaya alınan Alparslan Kuytul’un, sevenlerine hitap etmesi engellendi. Evinin balkonundan sevenlerine seslenmek istediği sırada polis otolarının siren sesleriyle Alparslan Kuytul’un konuşması engellenmek istendi. Siren seslerini açan polislere tepki gösteren Kuytul, “Yazıklar Olsun! Tıpkı müşriklerin peygamberimize yaptığının aynısını bana yapıyorsunuz” dedi.

“SEVİLMEMİ SAYILMAMI HAZMEDEMİYORSUNUZ”

Adalet ve Kalkınma Partisi’ne (AKP) yönelik sert eleştirileri ile bilinen ve Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile işlerinden atılan insanlara haksızlık yapıldığı açık bir dille ifade eden Alparslan Kuytul evinin balkonundan, “Beni haksız yere bir yıl hapse attırdınız. Şimdi beni karşılamaya gelenleri engelliyorsunuz. Benim sevilmemi, sayılmamı hazmedemiyorsunuz. Sadece ve sadece herkes kendi partisinin liderinin sevilmesini istiyor. Partiler dışında hiçbir kimsenin sevilmesine razı olmuyorsunuz. Demokrasi diyorsunuz, demokrasiye de aykırı davranıyorsunuz.” dedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin