Dün: 657 Sayılı Yasa devletin başına bela Bugün: 657 sizi koruma altına almıştır

Seçimlerden önce 657 Sayılı Kanunu, yerden yere vuran Erdoğan, bugün o kanunla memurların koruma altına alındığını söylüyor.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Memur-Sen’in 6. Genel Kurulu’ndaki konuşmasında sendika üyelerine 657 güvencesi verdi. Ancak aynı Erdoğan, daha önce yaptığı açıklamalarda 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nu yerden yere vuruyordu. İşte İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, sosyal medya hesabından Erdoğan’ın daha önce yaptığı o açıklamaları yayınladı. Türkkan’ın paylaşımı kısa sürede binlerce RT aldı.

Seçimlerden önce 657 Sayılı Kanun için ‘devletin başına bela’ demişti Erdoğan. Ancak özellikle kaybedilen belediyelerde işçi çıkarılacağı iddialarından sonra Erdoğan’ın söylemi tamamen değişti. Memur-Sen’in Genel Kurulu’nda konuşan Erdoğan, çalışanlara, “İnsanoğlu hem cahil, hem zalimdir. Ve bir yere kadar menfaatleriyle beraber yürür. Ben Memur-Sen camiasının bu seçimler sebebiyle ortaya çıkan tabloda bulundukları yerlerde dimdik duracaklarına inanıyorum. Ne yapacak sana seni makamından mı alacak? Alsın.Seni memurluktan mı alacak? 657 denilen bu yasa sizi güçlü bir şekilde koruma altına almıştır. Arkanızda kapı gibi bir Memur-Sen camiası var.” diye seslendi.

İYİ PARTİ BAŞKANVEKİLİ TÜRKKAN: HANİ DEVLETİN BAŞINA BELAYDI!

Tayyip Erdogan’ın bu çıkışına İYİ Parti Grup Başkan Vekili Lütfü Türkkan, twitter hesabı üzerinden tepki gösterdi. Erdoğan’ın birbiriyle çelişen konuşmalarını yayınlayan Türkkan’ın, “Cumhurbaşkanı Erdoğan, Memur-Sen’in 6. Genel Kurulunda Memur-Sen çalışanlarına 657 güvencesi verdi. Aynı Erdoğan 2016 ve 2017 yıllarında ise 657 devletin başına beladır demişti. İzleyelim mi, ne dersiniz?” notuyla paylaştığı görüntü kısa sürede binlerce RT aldı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin