Sabah haberlerinden alındı iddiasına Emin Çapa cevap verdi

Kanal D’de İrfan Değirmenci’nin ardından sabah haberlerini sunmaya başlayan Emin Çapa’nın da ekrandan alındığı ileri sürüldü.

CNN Türk’ün akşam haberlerini sunan Nevşin Mengü’yü ‘Erdoğan’ın ABD’de Trump ile görüşmesinin kısa olduğunu değerlendirmesinden sonra yayından almasının ardından bir isim daha yayından alındığı öne sürüldü. Sözcü’de yer alan habere göre, Mengü’nün ardından Kanal D’de sabah haberlerini sunan Emin Çapa da yayından alındı. Çapa, İrfan Değirmenci’nin Kanal D’den kovulmasının ardından kanalda sabah haberlerini sunmaya başlamıştı.

Bu haberden sonra açıklama yapan Çapa, iddianın doğru olmadığını söylerken “Bu benim internet ve sosyal mecrada ilk kovuluşum değil” dedi. Çapa,”Tamamen yanlış anlama diye düşünüyorum. Program normalde bugün izne çıkacaktı. Ramazanda sahur sonrası sabah 06.45’te başlayan bir programı kimse seyretmez diye. Zaten ben de çok yoruldum ve ekipçe bu karara göre program yaptık, ben dahil bilet falan alındı. Ama sonra deneyelim, 23 Haziran’da ana haberle birlikte izne çıkılsın denildi.” ifadesini kullandı.

Çapa şöyle devam etti: “Ama kanaldan giden akışta düzeltme unutulmuş. Sanırım ben de bugün (programda) veda etmeyince dedikodu patladı. Ben bugün 2 ayrı toplantıda konuşmacıydım, telefonum sessizdeydi. Arayan dostlarım ulaşamayınca daha da büyümüş. Son toplantı bitince fark ettim dönen olayı. Aslına bakarsanız tatile çıkamamaktan çok üzgünüm. Belki yine de arada bir hafta çıkarım bir daha dedikodu olur. Zira tatil biletim hala duruyor.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin