Doçentlik sınavında şartlar değişti; 900 TL’lik ‘başvuru ücreti’ ödenecek

Üniversiteler Arası Kuruldan doçent olmak isteyen akademisyenlere kötü haber geldi. Üniversitelerde görev yapan öğretim üyelerinin doçent olması için gereken şartlar arasına 900 TL’lik başvuru ücreti de eklendi. Ayrıca başvurusunu geri çeken adayların ödedikleri ücretlerin iade edilmeyeceği belirtildi.

20 Eylül – 30 Eylül 2021 döneminde yapılacak Eylül dönemi doçentlik başvuruların tamamlanması için Üniversiteler Arası Kurul tarafından başvuru ücreti ödeme şartı getirildi. Başvuru ücreti 900 TL olarak belirlendi.

Başvuru kılavuzunda, adaylara verilen yönergede, “Başvuru işleminizi kılavuzda belirtildiği şekilde yaparak başvuru ücretini yatırınız. Başvuru Ücretini süresi içinde yatırmadığınız takdirde başvurunuz tamamlanmamış olacağından sisteme girilmiş olan başvuru bilgileriniz geçersiz sayılacak ve işleme alınmayacaktır.” ifadeleri kullanıldı.

Başvuru kılavuzunda” Başvuru Ücreti Ödeme işlemleri 20 Eylül 2021 – 30 Eylül 2021 tarihleri arasında, 30 Eylül 2021 mesai saati bitimine (17.30) kadar kredi kartı/banka kartı ile https://dbs.yok.gov.tr/ adresinden başvuru tamamlama ekranından yapılacaktır. Banka şubelerinden ve ATM’den ücret ödemesi yapılmamalıdır.” ifadelerine yer verildi.

1 YORUM

  1. Diyecek bir şey bulamıyorum. Yakında doktora yeterlilik ve tez savunma sınavları için de ücret isterler. Bu kadar mı paraya ihtiyaçları var. Ehliyet sınavı mı bu !?

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin